DakarRalisSportas

Dakaro ralis 2023: Šeštoji diena

Penktadienį įvykusiame greičio ruože, Dakaro ralio dalyviai turėjo įveikti rekordinį atstumą, siekiantį daugiau nei 900 kilometrų.

Vis dėlto, dėl netikėtai besikeičiančių oro sąlygų, varžybų organizatoriams teko pakoreguoti šiandienos maršrutą. Šių pakeitimų rezultatas – 562 kilometrus siekę pervažiavimai, o štai greičio ruožo ilgis siekė 357 kilometrus, nors prieš tai buvo planuojama, jog dalyviai įveiks 466 kilometrų ilgio greičio ruožą.

Sąlygos, su kuriomis susidūrė Dakaro ralio dalyviai prieš porą dienų

Dar ekipažams būnant trasoje organizatoriai paskelbė netikėtus artimiausių dienų pakeitimus. Šeštadienį, sausio 7-ąją, Dakaro dalyvių laukia pirmoji improvizuoto dvigubo maratoninio etapo dalis. Septintojo greičio ruožo startas ir finišas bus šalia Al Duvadimio, o galimybės pasinaudoti technikų pagalba bus apribotos. Finišavę sportininkai laikinoje serviso zonoje galės praleisti ne ilgiau kaip dvi valandas.

Kompensuojant ilgo pervažiavimo tarp Rijado ir Al Duvadimio trukmę septintasis greičio ruožas bus sutrumpintas iki 333 kilometrų. Sumažintas bus ir antrosios maratoninio etapo dalies, aštuntojo greičio ruožo ilgis. Grįždami į Rijadą vietoje anksčiau planuotų 472 sportininkai įveiks 345 kilometrus.

„Constra Racing“ šiandien trasoje nepasirodė

Penktadienį Dakaro ralio karavanas pajudėjo į šeštąjį greičio ruožą, po kurio komandos jau pasieks Rijado miestą. Tačiau ne visiems dalyviams lenktynės klostosi sklandžiai. Šiandien trasoje nepasirodė lietuvių trijulės „Constra Racing“ sunkvežimis. Ekipą sustabdė vos pajudėjus iš bivako pasirodžiusios techninės problemos.

„Constra Racing“ komandos vairuotojas Vaidotas Paškevičius pranešė, kad šiandien pradėti greičio ruožo jie taip ir nesugebėjo, nes vos tik pajudėjus iš bivako link starto jų „Tatra“ sunkvežimis ėmė demonstruoti kaprizus.

Vaidoto Paškevičiaus, Slavomir Volkov ir Tomo Gužausko trijulė
Vaidoto Paškevičiaus, Slavomir Volkov ir Tomo Gužausko trijulė

Pasikartojo ta pati problema, su kuria komanda buvo susidūrusi vakar trasoje. Nors tąsyk ji buvo išspręsta tiesiog iš naujo užvedus variklį, dabar šis metodas jau nepadėjo. Ekipai teko grįžti į bivaką ir pasiimti priverstinę poilsio dieną.

„Šiandien nauja diena, bet mums ji iškart nesėkminga. Išvykus iš bivako iškart nustojo veikti vienas cilindras. Greitai pavyko sugrįžti į bivaką, kur mūsų inžinieriai prijungė kompiuterį ir pamatė, kad cilindras neveikia dėl neveikiančio degalų purkštu. Įtariame, kad tai galėjo sukelti blogos kokybės degalai, prieš porą dienų įpilti iš vienos vietinės degalinės. Deja, bet šiandien greičio ruože nestartuosime ir tikimės, kad mechanikai galės atstatyti sunkvežimį, tad lenktyniausime jau tik kitą dieną“, – sakė Vaidotas Paškevičius, pridūręs, kad dabar komanda gilinsis į problemas.

Vaidotas Žala – penketuke

„Teltonika Racing“ komandos ekipažas, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza, šeštajame greičio ruože užėmė penktąją vietą.

„Jėga perlaužėm varžybų eigą. Aišku, po ankstesnių nuotykių nebuvo labai ramu, bet viskas baigėsi gerai. Automobilis šiandien veikė, kaip priklauso, o finišą pasiekėm be didesnių nesklandumų. Trasa vėl buvo ne iš maloniųjų: daug kupstų ir kopų, už kurių laukdavo gilios duobės“, – po finišo kalbėjo lenktynininkas.

Vaidotas Žala Dakaro ralyje
Vaidotas Žala Dakaro ralyje

„Šiaip, labai nemaloni trasa vėl. Vėl per tuos kupstus, kopos – su tokiomis giliomis duobėmis nusileidimuose“, – pridūrė V.Žala.

Lenktynininkas taip pat atskleidė, jog matė „Audi“ komandos lenktynininkų avarijos pasekmes.

„Matėme „Audi“ po didelio šuolio. Ten turėjo būti žvėriškas smūgis ir, iš tikrųjų, ten kaltinčiau organizatorius, nes ten super greita sekcija ir staiga tokia staigi siena žemyn“, – sakė V.Žala.

Rokas Baciuška bendroje įskaitoje kyla į 2 vietą

Po pergalingos vakarykštės dienos, penktadienio greičio ruožą Rokas Baciuška įveikė taip pat pakiliomis nuotaikomis.

Šiandieninį greičio ruožą Rokas Baciuška baigė būdamas 4 vietoje. Jis nuo lyderio atsiliko 6 min ir 10 sek. Vis dėlto, gera naujiena slypi kitur.

Šeštąjį greičio ruožą lietuvis įveikė greičiau už E.Goczalo, kuris iki šiol bendroje įskaitoje buvo antroje vietoje. Kadangi E.Goczalas šiandieninį greičio ruožą baigė tik 6-oje pozicijoje bei nuo lyderio atsiliko 7 min. ir 44 sek. lietuvis pakilo į antrąją bendrosios įskaitos vietą, prieš savo artimiausią varžovą M.Goczalą turėdamas 2 min. ir 15 sek. persvarą.

„Šiandien buvo daug kopų. Antro lygio kopų. Viską įveikėme puikiai. Vieną pusę – spaudėm, kitą – pataupėm. Konkurentai šiandien irgi „mynė“. Apskritai, mūsų klasė labai konkurencinga. Čia nėra kada palaukti, nėra kada atleisti. Arba dabar – arba niekada“, – sakė R.Baciuška.

„Jeigu spausiu, tai spausiu. Grįšiu, negrįšiu – skirtumo jau nebus. Mes atvažiavom kovoti dėl pirmos vietos, o 3, 4, 5 ar 6 vietos nesvarbios. Rezervo dar turiu. Jei matysiu, kad reikia spausti maksimaliai 120 proc., tai ir spausim. Būsim finiše arba ne. Susirinkom ne atostogauti, o sportuoti“, – pridėjo lietuvis.

Back to top button