NaujienosStraipsniai

Daugiau negu 4000 kilometrų navigacijos testas

Prieš mėnesį, „Automanas.lt” komanda buvo išsiruošusi į tarptautinę Ženevos automobilių parodą. Bandymui pasiglemžėme ne tik naują ir dar dažais kvepiantį „Toyota Auris”, bet ir „TomTom” navigacijos programėlę skirtą „Apple” mobiliems telefonams. 

Šiais laikais, kai mobilūs telefonai ir planšetės tampa vis svarbesnės kasdieniniame gyvenime, nenuostabu, jog daugelis pasirenka įsigyti specialią programėlę savo mobiliam telefonui ir atsisako pirkti atskirą priedą, kuris užima šiek tiek daugiau vietos negu mobilaus telefono programėlė.

_IGP3890

Su „TomTom” navigacija susipažįstame jau ne kartą. Paskutinį kartą šios firmos kelioninį draugą naudojome „Renault” markės automobiliuose, kuriuose ji veikia be priekaištų. Informatyvi, lengva naudoti ir inovatyvi. Tad buvo labai įdomu sužinoti ir pamatyti, kaip mobiliems telefonams skirta programėlė skiriasi nuo įprastos navigacijos sistemos.

_IGP3896

Programėlei įsijungti užtenka maždaug keturių sekundžių. Kaip ir „Renault”  markės automobiliuose montuojama navigacija, taip ir mobilioji programėlė vizualiai atrodo labai panašiai. Funkcijos ir mygtukai išdėstyti taip pat identiškai, o tai palengvina darbą iš anksčiau susipažinusiems žmonėms. Visgi, jeigu naudosite programėlę pirmą kartą, suprasti programėlės funkcijas bus pakankamai lengva.

Kaip ir daugelis konvencionalių „TomTom” navigacijos prietaisų, taip ir „iPhone” telefonui skirtą programėlę galima prisitaikyti pagal savo poreikius. Pradedant vieno iš Simpsonų pagalba diktuojant kelionės maršrutą ir baigiant „HD Traffic” paslauga, kuri leidžia išvengti mokamų kelių, kamščių ir kitų nemalonumų kelyje.

_IGP3908

„TomTom” teigia, jog turint tokią programėlę, atsinaujinti žemėlapius bus beprotiškai lengva. Įsigijus programėlę iš skaitmeninės parduotuvės, atnaujinimai bus tiekiami maždaug kas pusę metų. Tiesa yra vienas neigiamas aspektas. Nusipirkę programėlę, licencija galios tik metus. Pasibaigus terminui, turėsite nusipirkti naują, kuri galios tą patį laiko tarpą.

_IGP3915

Tačiau pakalbėkime apie funkcijas, kurios mums patiko. Maža, bet maloni smulkmena yra ta, jog navigacijos ekranas automatiškai persijungia į naktinį režimą. Tada mobilaus telefono ekranas šiek tiek pritemsta, o ikonėlės ir žemėlapio spalvos tampa ne tokios ryškios. Taip pat maloni smulkmena yra ta, jog navigacija kiekvieną kartą parodo kurioje eilėje turėtumėte būti, kur turite išsukti iš greitkelio ir pan. Ši funkcija bus pravarti, kuriems kelionės ir maršruto planavimas yra tikras galvos skausmas.

Dar vienas privalumas, kurį turėtų įvertinti ne vienas mūsų šalies vairuotojas, kuris dažnai keliauja po įvairias Europos šalis. „TomTom” programėlė nuolatos jus įspėja apie fotoradarus. Kitaip negu mūsų šalyje, jie veikia. Maršrutu, kuriuo važiavome, sutikome gerą tuziną fotoradarų, kurie stengiasi nubausti greitį viršijančius vairuotojus.

Kita funkcija, kuri turėtų praversti. „TomTom” teigia, jog vartotojai gali dalintis informacija apie maršrutus tarpusavyje. Gaila, jog šios funkcijos nepavyko išbandyti.

_IGP3921

Vis dėlto, kelias nėra rožėmis klotas, nes programėlė turi ir keletą problemų. Tankiose vietovėse, programėlė dažnai pasimesdavo, ilgai skaičiuodavo maršrutą arba apskritai užstrigdavo. Lietuvoje tokių problemų nepasitaikė, tačiau keliose Lenkijos ir Šveicarijos miestuose navigacija gali išvesti iš kantrybės.

Antrasis kuriozas, kuris įvyko mūsų kelionės metu, jog kartais „TomTom” programėlė netinkamai suplanuoja maršrutą. Aišku čia yra ir mūsų kaltės, nes nepatikslinome maršruto nustatymų, tačiau privažiuoti Baltarusijos sieną, jog galėtume patekti į Lietuvą, nėra labai malonus jausmas. Ypač, kai į langą barbena teroristo apibūdinimą atitinkantis žmogus ir siūlo naujausius mobiliuosius telefonus.

_IGP3919

Tačiau apskritai, „TomTom” navigacijos programėlė „iPhone” telefonui yra vykusi. Bene didžiausias programėlės privalumas yra funkcionalumas ir informacijos pateikimo paprastumas.

Jeigu dažnai keliaujate po senąjį žemyną ir pašonėje turite „iPhone” arba „iPad” planšetę, „TomTom” programėlė yra verta dėmesio ir jūsų pinigų.

Nors pati programėlė yra pakankamai brangi, tačiau įsigijimo kaina turėtų atsipirkti, ypač daug keliaujantiems žmonėms.

Panašūs įrašai

Back to top button