RalisSportas

„Deigas-Constra Racing Team“ antrąją Maroko ralio dieną pabaigė klasės lyderių trejetuke

Sekmadienį Maroko ralio dalyvių laukė antroji diena, kurios maršrute organizatoriai numatė kone trijų šimtų kilometrų distanciją. Šiandien puikiai pasirodė sunkvežimių įskaitoje lenktyniaujantys lietuviai „Deigas-Constra Racing Team“. Jie finišavo trečioje vietoje – iškart už Dakaro ralio legendų.

Po šios dienos finišo komandos pilotas Vaidotas Paškevičius pasakojo, kad lyginant su pirmuoju greičio ruožu, kuriame jų ekipažą stabdė viena po kitos pažeistos trys padangos, šiandien jokių keblumų trijulė neturėjo.

Penktoje vietoje startavę lietuviai finiše sužinojo, kad pademonstravo trečią rezultatą, lyderiui nusileisdami penkiolika minučių. Pasak komandos piloto Vaidoto Paškevičiaus, aplenkti pavyko gerokai labiau patyrusius varžovus, todėl toks pasiekimas itin džiugina.

„Šiandien kur kas geresnė diena ir linksmesnės nuotaikos. Iki keturiasdešimto kilometro aplenkėme kolegą ir atlošėme tris minutes. Vėliau buvo sudėtingų kopų. Kopose buvome padarę dvi klaidas, sugaišome tris, gal net penkias minutes.

Vėliau važiavome be didesnių klaidų ir bandėme išlaikyti tokį tempą, kokį rodė Martinas Macikas – šių metų Dakaro ralio antros vietos laimėtojas. Kitas, kuris buvo prieš mus – Janas Van Kasterenas, kuris yra pelnęs Dakaro ralio nugalėtojo titulą.

 „Deigas-Constra Racing Team“ komanda Maroko ralyje
„Deigas-Constra Racing Team“ komanda Maroko ralyje

Su mūsų sunkvežimiu palaikyti jų tempą buvo nelengva. Nors „Mamba“ ir patobulinta, bet dar tikrai nesureguliuota šimtu procentų, kaip galėtų važiuoti. Būti aukštoje vietoje dėl to yra sudėtinga, todėl už savęs laikyti De Rojaus „Iveco“ ir „Rivaldi Renault“ sunkvežimius yra didelis pasiekimas. Įsibrauti tarp jų gretų yra tikrai garbė“, – sakė Vaidotas Paškevičius.

Beje, „Deigas-Constra Racing Team“ pilotas pažymėjo, kad Maroko ralis pasižymi ir dar viena subtilybe, kuri lemia jo sudėtingumą. Vaidotas Paškevičius tai įvardijo kaip Maroko spalvas, kurios tarsi suvienodina reljefą ir dėl to įvairius pavojus pastebėti pavyksta gana vėlai. Dėl šios priežasties šiandien ekipažas turėjo kelis gana pavojingus šuolius, tačiau apgadinimų išvengė.

„Labai džiaugiuosi, kad daug aštrių situacijų neturėjome. Puikiai dirbo šturmanas Slavomiras, identifikavęs daug pavojų. Gytis irgi jau apsiprato savo pozicijoje, kurioje įvairius mygtukus jau maigo tarsi grodamas pianinu. Taigi, viskas labai smagu. Laukiame rytojaus ir kito greičio ruožo. Bandysime daryti viską, ką mokame geriausiai ir kovoti dėl aukštų pozicijų“, – sakė Vaidotas Paškevičius.

Panašūs įrašai

Back to top button