ĮvairenybėsNaujienos

Dėl klimato atšilimo pergyvenantys protestuotojai užsipuolė ikona tapusį „BMW M1“ modelį

Dėl gamtos taršos pergyvenantys, bet konkrečių veiksmų dėl to nedarantys aktyvistai sužibėjo dar kartelį. „Ultima Generazione“ organizacijos nariai įsiveržė į Milane esantį Fabbrica del Vapore muziejų ir ant kolekcinio „BMW M1“ automobilio išpylė kelis maišus miltų.

Pasak naujienų agentūros „Reuters“, po šio gamtą apsaugančio veiksmo, BMW atrodė taip, tarsi jis būtų padengtas storu sniego dulksnos sluoksniu.

Žiniasklaidos atstovų teigimu, protestuotojai iš pradžių planavo priklijuoti save prie langų, tačiau to padaryti jiems nepavyko.

Automobilis, kuris nusipelno „Ultima Generazione“ organizacijos narių dėmesio nėra tik eilinis „BMW M1“. Tai amerikiečių dalininko ir Pop Art meno judėjimo atstovo Andy Warhol nudažytas „BMW M1“, kuris su 13 kilogramų sveriančiais kėbulo dažais lenktyniavo Le Mano varžybose.

Glaudi BMW ir žymiausių pasaulio dailininkų partnerystė leido sukurti dešimtis įspūdingų meninių instaliacijų su keturiais ratais, tačiau miltais apipiltas „M1“, ko gero, yra pats garsiausias Andy Warhol darbas.

„Ultima Generazione“ neseniai surengė protestus, nukreiptus prieš kelis meno kūrinius. Van Gogo paveikslas Romoje ir Klimto paveikslas Vienoje buvo aptaškyti skysčiais, nors abu buvo apsaugoti stiklu. Grupė taip pat blokavo eismą keliose vietose, įskaitant greitkelius ir paradus.

Grupės „Ultima Generazione“ interneto svetainėje teigiama, kad jie „vykdo nesmurtines pilietinio nepaklusnumo akcijas, reikalaudami imtis skubių ir konkrečių veiksmų prieš klimato atšilimą“.

Back to top button