RalisSportas

„Didįjį perimetrą“ įveikusi Emilija Gelažninkienė: „Man tai buvo labai gera treniruotė“

Rugsėjo 20-23 dienomis Varėnos apylinkės gaudė nuo variklių triukšmo – čia vyko ilgiausios Lietuvoje varžybos„Didysis Perimetras“, kartais dar vadinamos lietuviškuoju Dakaru. Savo jėgas čia išbandė per 30 dalyvių įvairiose kategorijose, tarp jų ir Emilijos ir Arūno Gelažninkų „Rentway Team“ ekipažas.

Per keturias varžybų dienas, anot sportininkės, įspūdžių tikrai netrūko. „Buvo sunku, sudėtinga. Turėjome techninių gedimų – šeštajame greičio ruože lūžo reduktorius, tad etapą pabaigėme važiuodami tik galiniais varomais ratais. Esu dėkinga mūsų serviso komanda, kuri labai operatyviai bagį suremontavo, tad sekančiame ruože galėjome toliau lėkti. Taip pat vienoje atkarpoje kelią mums pastojo grybautojo automobilis,“ – su šypsena ralio nuotykius prisimena lenktynininkė. 

Prieš ralį kalbėjusi, jog pagrindinis tikslas – pagerinti praėjusių metų rezultatą, „Rentway team“ vairuotoja šį tikslą įgyvendino su kaupu. SSV klasėseje net 20 dalyvių liko užnugaryje, iškovota 4-oji vieta, o nuo greičiausiųjų podiumo šiemet skyrė vos kelios minutės. O tai – džiuginantis pasiekimas vertinant kitų ekipažų greitį. 

Emilija Gelažninkienė „Didžiojo Perimetro“ varžybose
Emilija Gelažninkienė „Didžiojo Perimetro“ varžybose

„Šiame ralyje visi buvo labai greiti, važiavo spausdami maksimumą. Aš tokio važiavimo privengiu, kadangi man svarbu ne tik pademonstruoti greitį, bet ir finišuoti, saugoti techniką. Didysis Perimetras man – labai gera treniruotė. Varžytis tokiose trasose su greičiausiais ekipažais – neįkainojama patirtis. Labai džiaugiuosi Arūno darbu, dirbome tikrai komandiškai, taip pat visa komanda, servisas įdėjo daug pastangų, jog šiandien galėtume varžytis iki galo,“ – kalbėjo E. Gelažninkienė. 

Sportininkė taip pat negailėjo gražių žodžių visiems, kurių dėka ralis įvyko. „Esu dėkinga organizatoriams už tokias įdomias trasas. Navigacija buvo itin paini ir buvo labai įdomu važiuoti – nors trasos pynėsi toje pačioje teritorijoje, atrodydavo, jog tyrinėji vis naujus plotus. Taip pat ačiū mūsų rėmėjams Rentway už galimybę dalyvauti varžybose.“ 

Greičiausi SSV klasėje buvo Dalius Olechnavičius bei Romualdas Karužis. Nuo jų vos minute atitolę, antroje vietoje įsitaisė Tomas Zaleckas ir Aidas Bubinas. Trečiąją vietą podiume užėmė Tomas Gužauskas ir Audrius Matuolis. 

Emilija Gelažninkienė „Didžiojo Perimetro“ varžybose
Emilija Gelažninkienė „Didžiojo Perimetro“ varžybose

Motociklų klasėje – kova iki paskutiniųjų kilometrų

Ralio reido entuziastų dėmesį šiemet prikaustė ir motociklų klasė. Čia varžėsi aštuoni dalyviai, tarp kurių – „AGDakar school“ atstovas, po traumos ant motociklo sugrįžęs Modestas Siliūnas. Sportininkas laimėjo kelis greičio ruožus ir dar paskutiniame etape įkandin vijosi varžybų lyderį Mykolą Paulavičių. 

Ir nors iki pergalės klasėje pritrūko vos kiek daugiau nei 3 minučių, sportininkas yra patenkintas varžybų baigtimi. „Buvo daug ištvermės, iššūkių, teko ir paklysti. Tačiau kaip daugiau nei du mėnesius nevažiavus motociklu, palaikiau tikrai gerą tempą. Dar šiek tiek treniruočių ir reabilitacijos, ir važiavimas vėl bus sklandesnis,“ – po apdovanojimų kalbėjo M. Siliūnas. 

Trečiąją vietą motociklų klasėje iškovojo Edvard Sokolovskij. 

Panašūs įrašai

Back to top button