• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Greičiausias Lietuvos ralio lenktynininkas Dominykas Butvilas nugalėjo Europos ralio čempionato Portugalijos etapo ERC2 klasėje. Lietuvos pilotas buvo greičiausias 11-oje iš 17-os greičio ruožų ERC2 dalyvių tarpe ir artimiausią konkurentą aplenkė daugiau negu 4 minutėmis. Tai užtikrino nugalėtojo taurę ir itin aukštą 8-ąją poziciją bendroje įskaitoje.
„Negaliu apsakyti kaip jaučiuosi nugalėjęs Azorų ralyje. Jausmas – nerealus. Mums iš tiesų sekėsi šiame ralyje – kaip neįprasta Azorų salose, turėjome labai daug saulės, neiškilo didesnių problemų su automobiliu, išlaikėme gerą koncentraciją. Sekundžių niekur nebarstėme ir tik didinome persvarą prieš pagrindinius konkurentus,“ – džiaugiasi Dominykas Butvilas, jog pavyko išlaikyti stabilų ir koncentruotą važiavimą.

D.Butvilas nugalėjo ERC Portugalijos etape (nuotr. Tomasz Kalinski) (7)

Vilnietis savo ERC2 klasėje užtikrinta 4 minutėmis 12 sekundžių persvara nugalėjo antroje vietoje likusį David Botka. Trečiasis liko Vojtech Stajf. Bendroje įskaitoje lietuvis nusileido tik modernesniems ir greitesniems R5 klasės automobiliams. Po šio etapo Dominykas Butvilas pakilo į trečiąją poziciją Europos ralio čempionato ERC2 klasės įskaitoje.
Po visų įveiktų greičio ruožų D. Butvilas neslėpė susižavėjimo trasomis Azorų salos: „tai patys sudėtingiausi greičio ruožai, kokius man yra tekę matyti gyvenime ir dabar juos pravažiavęs galiu pasakyti, kad dabar žvyrinėse ralio trasose galime būti dar greitesni. Šis ralis man davė labai daug – tiek patirties prasme, tiek žinių, kurias gavau iš kitų, labiau patyrusių lenktynininkų“ – mintimis dalinasi greičiausias Lietuvos ralistas D.Butvilas.

D.Butvilas nugalėjo ERC Portugalijos etape (nuotr. Tomasz Kalinski) (2)

Europos ralio čempionato (ERC) Portugalijos etapas vyko birželio 4-6 dienomis. Dominykas Butvilas, 2012 ir 2013 metais iškovojęs Lietuvos ralio čempiono titulus, 2014 metais tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos istorijoje lenktynininku pasirašiusiu sutartį su profesionalia užsienio komanda. D. Butvilas kartu su „Subaru Poland Rally Team“ 2014 metais iškovojo Lenkijos vicečempiono titulą.