RalisSportas

Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas pradeda pasiruošimą naujam ralio sezonui

Iki 2021 metų Lietuvos ralio čempionato starto Žemaitijoje likus 6 savaitėms apie savo dalyvavimą patvirtino ralio čempionai Dominykas Butvilas ir jo ilgametis šturmanas Renatas Vaitkevičius. Ekipažas šį šeštadienį dalyvavo pirmoje treniruotėje ir pradeda intensyvų pasiruošimą ralio sezonui.

Praėjusiais metais į Lietuvos trasas sugrįžęs ekipažas neslepia, kad ralis jiems yra tapęs gyvenimo dalimi ir, esant progai, ieškoma galimybių startuoti. „Kiekvienas ralis yra atskiras nuotykis, kuris vistiek vienaip ar kitaip gyvenimą daro įdomesnį. Keli sezonai praleistų startų matyt padėjo susivokti ir suprasti, kad šio sporto tikrai galima pasiilgti. Mano šturmanas Renatas Vaitkevičius po daugiau nei 20 metų šiame sporte taip pat vis dar turi užsidegimo treniruotis bei kovoti trasose,“ – į kraują įaugusiu sportu džiaugiasi Dominykas Butvilas.

D.Butvilas Rokiškio ralyje

Sportininko teigimu, žiūrovų skaičius prie ralio trasų, dalyvių gausa startiniuose sąrašuose ir vis naujesnis bei pajėgesnis lenktyninių automobilių parkas verčia mąstyti, kad šis sportas Lietuvoje atsigauna. „Nesinori sustoti įdėjus tiek darbo. Startuosime tos pačios R5 klasės automobiliu kaip ir pernai ir nuoširdžiai džiaugiuosi, kad Lietuvoje tokios klasės bolidų daugėja. Būtent griežtai reglamentuoti vienodos klasės automobiliai sukuria įdomiausią konkurenciją. Žinoma, nors pavadinimai vienodi, visi sportiniai automobiliai nėra identiški, nes jie derinami pagal vairuotojus. Esant aukštam konkurencijos lygiui, komandos žinios, amortizatorių, diferencialų nustatymai tampa labai svarbiu veiksniu, kuris gali nulemti sekundžių skirtumus finiše. Čempionate startuosime Škoda Fabia R5 ir sistemingai dirbsime, kad automobilį pavyktų dar geriau pritaikyti prie mūsų važiavimo stiliaus ir Lietuviškų trasų,“ – priešsezonio treniruočių ir testinių greičio ruožų kilometrų svarbą įvardina D. Butvilas.

Dominykas Butvilas

D. Butvilo ir R. Vaitkevičiaus ekipažas šiems metams kelia sau tikslą būti greitesniems nei 2020 metais. Jų teigimu, reikalingas ne tik techninis automobilio paruošimas, bet būtina priprasti prie greičio, grąžinti raumenų atmintį, prisiminti komunikacijos greičio ruože ypatumus ir tik su viskuo apsipratus, galima judėti pirmyn. „Šiame sporte ne viską lemia turima technika. Automobilio viduje turime jaustis užtikrintai. Rezultatui didelę įtaką turi ir ekipažo narių tarpusavio susibendravimas. Renatas man stenogramą skaito jau nuo 2010 metų, startavome daugiau nei 50 ralių kartu ir pakako keletos valandų treniruotėje šeštadienį, kad sugrįžtumeį darbinį režimą. Dabar lauks daug darbo ieškant geriausių automobilio nustatymų. Smagu, kad suprantu, ko noriu iš automobilio, kaip jis turėtų elgtis trasoje, tad turime dabar surasti tinkamiausius nustatymus, juos išbandyti“

Dominykas Butvilas

Sportininkai kol kas atskleidžia apie planus startuoti lietuviškuose raliuose, tačiau neatmeta galimybių plėsti savo lenktynių geografijos. „Šalia Lietuvos šiais metais vyks ir du Europos ralio čempionato etapai – Lenkijoje ir Latvijoje. Dar neturime patvirtinimo ar startuosime ten, bet turiu net keletą įdomių pasiūlymų. Neslėpsiu, visada turėjome ambicijų išvažiuoti ir už savo šalies ribų, todėl esame varžęsi Europos, Lenkijos, Latvijos, Estijos čempionatuose. Taigi, jei matysime, kad yra realus šansas startuoti ir šiais metais, manau, tuo tikrai pasinaudosiu!“ – 2021 metų startus apibendrina Dominykas Butvilas.

Back to top button