• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį savaitgalį Latvijoje, „Kegums“ trasoje, vyko didžiausias motociklų sporto renginys visame regione – septintas šių metų pasaulio motokroso čempionato MXGP etapas. Čia pasirodė ir du lietuviai: greičiausių motociklų klasėje pasaulio čempionate besivaržantis Arminas Jasikonis bei Europos čempionato EMX250 klasės dalyvis Dovydas Karka.
A. Jasikonis, važiuojantis „Honda“ motociklu, užėmė 14 vietą – dviejuose savo klasės važiavimuose jis liko 10 ir 16. Kvalifikaciniame etape anykštėnui taip pat sekėsi panašiai – jis užėmė 12 vietą tarp 33 sportininkų.
MXGP klasėje greičiausias buvo olandas Jeffrey Herlingsas su KTM, abiejuose važiavimuose buvęs pirmas. Po 7 MXGP etapų A. Jasikonis užima 13 vietą tarp greičiausių pasaulio motokroso lenktynininkų.
Europos motokroso čempionate besivaržantis D. Karka su KTM liko 24-as, o dviejuose savo važiavimuose užėmė 20 ir 37 vietas (antrojo nefinišavo, bet buvo klasifikuotas). Čia greičiausi buvo Mathysas Boisrame‘as iš Prancūzijos su KTM (pirmame važiavime) ir danas Mikkelis Haarupas su „Husqvarna“ (antrame).

Arminas Jasikonis varžybose (kairėje)

Reikia apsilankyti bažnyčioje
D. Karkai Latvijos „Kegums“ trasa yra tarsi užkeikta. Varžybose čia jis pastaruosius trejus metus iš šešių važiavimų baigė tik pusę – dukart gedo technika ir vieną kartą pats krito.
„Draugai juokauja, kad gal reikia į bažnyčią nueiti“, – linksmai į nesėkmių seriją žvelgė D. Karka.
Jis teigė, kad šiemet motokroso sezonui yra pasiruošęs geriau nei bet kada anksčiau. Jam gerai sekėsi „Kegums“ kvalifikacijoje, o pirmame važiavime pavyko užimti 20 vietą bei iškovoti 1 tašką Europos čempionato įskaitoje. Tačiau antrame važiavime, likus penkiomis minutėms iki finišo, motociklas sustojo.
„Manau, šiemet esu pasiruošęs geriau nei bet kada anksčiau, tačiau galėjau pasirodyti ir kitaip. 1 taškas Europos čempionate nėra blogai – šioje klasėje susirenka visi stipriausi pasaulio sportininkai, norintys pakliūti į pasaulio čempionato MX2 klasę. Konkurencija čia labai didelė“, – pasakojo sportininkas.

Arminas Jasikonis varžybose

Varžybos – kas savaitę
Abiem motociklininkams gegužės mėnuo – labai įtemptas. A. Jasikonis po varžybų Latvijoje namie neužsibus – keliaus į Vokietiją, kur lauks aštuntas MXGP čempionato etapas. Lietuvoje visureigiu „Nissan X-Trail“ važinėjantis motociklininkas ilgesnėms kelionėms renkasi lėktuvą – taip geriau pailsėti ir pasiruošti varžyboms.
Kitas motociklininkas liks Lietuvoje, o dar po savaitės keliaus į Vokietiją. Artėjantį savaitgalį – antras „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapas Šiauliuose, o D. Karka buvo vienas pirmųjų, užsiregistravusių į šias varžybas.
„Pirmame etape negalėjau būti, nes dalyvauju Vokietijos čempionate ADAC, „Creymert Racing“ komandos gretose. Nors varžybos Vokietijoje yra svarbiausios, planuoju pasirodyti ir keliuose Europos čempionato etapuose – Belgijoje, Italijoje, Olandijoje“, – sakė D. Karka.

Arminas Jasikonis

Motociklininkas, kai tik lieka laisvas savaitgalis, stengiasi grįžti ir dalyvauti varžybose Lietuvoje. Abitūros egzaminams besiruošiančiam dvyliktokui tai – didelis iššūkis, nes suderinti įtemptą tvarkaraštį, kuriame kone kiekvieną savaitgalį įrašytos lenktynės, su mokslais nėra paprasta.
„Kai nori, viską gali suderinti“, – optimizmo nestokojo motociklininkas.
Gegužės 18-19 dienomis Šiauliuose vyks visų klasių motokroso varžybos: ir galingiausių MX1 bei MX2, ir keturračių, ir pradedančiųjų, ir veteranų. Čia laukiama daugiau nei 200 dalyvių.
„Pirmas čempionato etapas, vykęs greta Vilniaus esančioje Pagirių trasoje, nuteikė optimistiškai: ten susirinko virš dviejų šimtų dalyvių ir daugelyje klasių išvydome labai atkaklias kovas – sportininkai parodė, kad žiemą nemiegojo ir ruošėsi pirmam etapui. Šiaulių Aleksandrijos trasoje sportininkų turėtų būti ne ką mažiau, o kovos tarp jų – dar įspūdingesnės“, – teigia Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius.