Mano automobilis

„Drift Reunion“ parodoje savo bolidą pristatęs Kęstutis Petronis: „Tai šiek tiek rimtesnis automobilis“

Savaitgalį Kaune surengtoje „Drift Reunion“ parodoje savo sportinius automobilius demonstravo dešimtys Lietuvos drifto čempionato dalyvių.

Į Kauną sugūžėję drifteriai leido visiems smalsuoliams iš arčiau pažvelgti į sportinius bolidus, kurie dar prieš keletą mėnesių kovojo dėl aukščiausių pozicijų skirtinguose Lietuvos drifto čempionato etapuose.

Nors „Drift Reunion“ parodoje buvo eksponuojamas gausus būrys lenktyninių automobilių, tačiau parodoje apsilankę „Youtube“ kanalo „Krebždesys“ autoriai savo dėmesį sutelkė į Kęstučio Petronio bolidą.

Kęstučio Petronio BMW
Kęstučio Petronio BMW

Naudoja naujos kartos variklį

Iš pirmo žvilgsnio nekaltai atrodantis 1 serijos BMW savyje slepia didelio pajėgumo variklį. „Drift Reunion“ parodoje lenktynininkas atskleidė, jog 1 serijos BMW dabar turi naujos kartos „LT1“ benzininį variklį.

Standartinėje konfigūracijoje, šis atmosferinis motoras išvysto 455 arklio galias ir 623 Nm sukimo momentą, tačiau patekęs į lietuvių rankas, „LT1“ pajėgumas buvo padidintas iki maždaug 700 arklio galių.

„Atmosferinių arklių“, – priduria lenktynininkas.

„Mes dar neatsukome visų, tų arklių, bet tiek kiek aš esu suplanavęs, ką mes pakeitėm – skaičiai gražūs“, – atskleidžia K.Petronis.

Kęstučio Petronio BMW
Kęstučio Petronio BMW

Paliko vietos netikėtiems įvykiams

Automobilių sportas – kontaktinis sportas. Tai ypač galioja drifto dalyviams, kurie poriniuose važiavimuose stengiasi išlaikyti minimalų atstumą vienas nuo kito, arba ne visuomet automobilį „pastato“ į netinkamą trajektoriją.

K.Petronis atsižvelgdamas į tai, jog galinė dalis gali kentėti nuo smulkesnių ar rimtesnių smūgių, galinį saugos lanką sumontavo šiek tiek atokiau nuo galinio buferio.

„Jeigu saugos lankas būtų arčiau galinio buferio, kažkokio kontakto metu, mane paimtų ir atmestų į priekį“, – pasakoja lenktynininkas.

„Šiuo atveju, trumpesnis saugos lankas mane šiek tiek nutolina ir aš, galbūt, galiu daugiau amortizuoti sieną, jeigu būnu pasirinkęs netaisyklingą liniją“, – priduria K.Petronis.

Daugiau įdomybių apie K.Petronio sportinį bolidą sužinosite peržvelgę žemiau esantį vaizdo reportažą.

Back to top button