DakarRalisSportas

Epopėja prasideda: „ConnectPay Racing“ trijulė pakėlė sparnus į Dakarą

Pirmoji Dakaro maratono istorijoje komanda iš Lietuvos „ConnectPay Racing“, startuosianti sunkvežimių įskaitoje, išvyko į Saudo Arabiją. Paskutines dienas prieš kelionę komanda leido itin sėsliai ir atsisakė bet kokio šventinio judėjimo. Komandos pilotas Vaidotas Paškevičius netgi atšaukė planus apsikirpti. Tą jis padaryti ketina Saudo Arabijoje. Ten ekipos laukia ir daugiau priešstartinių formalumų.

Dakaro lenktynės šiemet kaip niekada gausios dalyviais iš Lietuvos. Čia pirmą kartą pasirodys ir mūsų šalies spalvas sunkvežimių įskaitoje gins „ConnectPay Racing“ komanda. Ekipa sudaryta iš trijų patyrusių ir tituluotų „Rally-Raid“ bei bekelės sporto atstovų – Vaidoto Paškevičiaus, Tomo Gužausko bei Slavomir Volkov. Trijulė Saudo Arabijos dykumas ir dykynes skros „Tatra Jamal“ sunkvežimiu, kuriam jau sugalvotas ir vardas – „Mamba“.

Vaidoto Paškevičiaus, Tomo Gužausko bei Slavomir Volkov

Komandos nariai į Saudo Arabiją išvyko sekmadienio vakarą. Pirmiausia iš Vilniaus jų laukia skrydis į Varšuvą, iš ten – į Prahą, o po kelių valandų laukimo jie paryčiui galiausiai sės į lėktuvą, nusileisiantį Džedoje.

Komandos pilotas Vaidotas Paškevičius pasakoja, kad ankstyvas išvykimas į Dakarą lėmė pakankamai izoliuotą laikotarpį Lietuvoje. Komandos nariai vengė judėjimo per šventes ir laiką leido namuose, kadangi nors vienas teigiamas COVID-19 testas būtų sujaukęs visus ilgai kurtus ir brandintus planus debiutuoti Dakaro maratone.

„Nuo praėjusio penktadienio laiką leidau vienas. Namuose vienas sutikau ir Kūčias, ir Kalėdas. Tiesiog stūmiau laiką. Aišku, emociškai nebuvo labai smagu, bet suprantu, kad svarbiau buvo niekur nepasigauti viruso“, – sakė Vaidotas Paškevičius.

Vaidotas Paškevičius netgi atsisakė planų prieš skrydį apsilankyti kirpykloje. Tą jis ketina padaryti jau Saudo Arabijoje. Tačiau ten komandos narių laukia ir daugiau darbų, mat prasidės įvairūs formalumai tiek dėl COVID-19, tiek dėl technikos atsiėmimo iš uosto.

Vaidoto Paškevičiaus, Tomo Gužausko bei Slavomir Volkov

„Nuvykę turėsime atlikti dar vieną PGR testą. Jis yra privalomas organizatorių sprendimu. Testų rezultatus gausime per parą. Izoliuotis nebereikės, bet turėsime testuotis. Pirmasis darbas bus pasiimti „Mambą“ iš uosto, dar turėsime pabaigti klijuoti partnerių lipdukus, nes atsirado daugiau tikinčių mumis. Norime, kad visi, kurie prisidėjo prie mūsų dalyvavimo Dakare, matytųsi ant svarbiausios vietos – sunkvežimio. Paskui lauks administracinės, techninės komisijos ir, žinoma, testai.

Reikės surasti laiko ir apsilankyti vietinėje kirpykloje. Buvau susiplanavęs 23-ią dieną pasigražinti Lietuvoje, bet ta „Omikron“ atmaina pakeitė mano planus. Nusprendžiau nerizikuoti ir dabar turėsiu ieškoti kirpyklos Saudo Arabijoje. Gal kažkaip susišnekėsime ir plikai nenukirps“, – juokėsi Vaidotas Paškevičius.

„ConnectPay Racing“ ekipos „Mamba“ sunkvežimis Dakaro lenktynėse bus pažymėtas 529-uoju numeriu.

Panašūs įrašai

Back to top button