Naujienos

ES spręs įkrovimo stotelių trūkumą: reikalaus per 18 mėnesių sukurti tankų greitojo įkrovimo stotelių tinklą

Europos Sąjunga priėmė naujus įstatymus, pagal kuriuos per artimiausius 18 mėnesių visame žemyne bus daug greičiau ir paprasčiau naudotis elektromobilių įkrovimo taškais.

Pagal naująsias taisykles iki 2025 m. pagrindiniuose ES keliuose, kas 60 kilometrų, bus įrengtos didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės.

Pagal naująsias taisykles bus reikalaujama, kad elektrinių automobilių ir furgonų įkrovikliai galėtų tiekti ne mažiau kaip 150 kW siekiančią įkrovimo galią. Jie taip pat turi priimti bekontakčius mokėjimus bei aiškiai pateikti informaciją apie kainas ir įkrovimo vietų prieinamumą.

Elektromobilio įkrovimo stotelė
Elektromobilio įkrovimo stotelė

Taip pat numatyta plėsti greitąjį elektrinių sunkvežimių įkrovimo tinklą – pagal taisykles reikalaujama, kad nuo 2025 m. kas 60 kilometrų pagrindiniuose greitkelių tinkluose ir kas 100 km kituose didelės svarbos keliuose būtų įrengtos ne mažesnės kaip 350 kW galios įkrovimo stotelės.

Šių priemonių tikslas – padėti ES iki 2030 m. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą bent 55 proc., palyginti su 1990 m. lygiu, o 2050 m. pasiekti klimato neutralumą.

Panašūs įrašai

Back to top button