NaujienosSportasŽiedas

Europos Le Mano čempionate Silverstone – šeštadienis svarbiausia diena

Šiandien startuoja Europos Le Mano čempionato (ELMS) 4 valandų lenktynės Didžiojoje Britanijoje. Organizatoriai tikisi sulaukti bent 50 000 žiūrovų, tarp kurių bus nemažai lietuvių, palaikysiančių šešiolikmetį vilnietį Gustą Grinbergą. Su „Oregon team“ komandos draugais Damiano Fioravanti ir Lorenzo Bontempelli jis sieks pirmosios pergalės sezone. Kad tai įmanoma, lenktynininkai pademonstravo treniruočių metu.

Pirmoji treniruotė visoms komandoms baigėsi vos prasidėjusi. Greičiausioje trasos dalyje „Carlin Dallara“ rėžėsi į atitvarus taip, kad pilotui lūžo trys šonkauliai, automobilis nebepataisomas, o atitvarų remontas užtruko beveik 2 valandas. Treniruotė taip ir nebuvo atnaujinta, o tai reiškė, kad daugybė lenktynininkų net neišvažiavo į trasą. Todėl lenktynių teisėjai pakeitė tvarkaraštį ir antroji treniruočių sesija vietoj pusantros, vyko dvi valandas.

Gustas Grinbergas

G.Grinbergas pirmasis iš komandos narių pradėjo antrąją treniruotę ir iškart pademonstravo puikų tempą. Niekuomet iki šiol nevažiavęs Silverstone, jis jau šeštame rate pakilo į trečią rezultatų lentelės poziciją. Vėliau komanda ieškojo geriausių automobilio nustatymų važiuojant su pilnu kuro baku, bet ir tuomet sugebėjo rodyti konkurencingus rato įveikimo laikus. Kaip jau įprasta šį sezoną, Gustas buvo greičiausias FIA „bronzinės“ kategorijos lenktynininkas.

„Silverstonas įspūdingas. Jei lyginti su Paul Ricard, Monza ir Barselona, tai čia  tikrai įdomiausia trasa. O sunkiausias yra Maggots- Becketts posūkių kompleksas. Keturių posūkių kombinacijoje įvažiavimo greitis yra apie 200 km/val. , išvažiavimo apie 140 km/val. Po jų seka Hangar tiesioji, kurios pabaigoje pasiekiame apie 260 km/val. Varžybos tikrai bus įdomios, nes jei Monzoje ir Barselonoje lenkimams tinkamos vietos yra 4, tai čia net 6. Nors treniruočių norėjosi šiek tiek daugiau, bet esu tikras, kad labai gerai pasiruošėme lenktynėms“,- penktadienio vakarą sakė Gustas.

Gustas Grinbergas

Kartu su ELMS Silverstone vyksta ir Pasaulio ištvermės lenktynių čempionatas (WEC), todėl tai puiki proga į save atkreipti didžiausių autosporto pasaulio autoritetų dėmesį. G.Grinbergas susitiko ir apie ateitį lenktynėse kalbėjo su Ferrari GT programos direktoriumi Antonello Coletta ir gamyklinės komandos AF Corse savininku

ELMS kvalifikacija prasideda šiandien (rugpjūčio 31 d.) 13.10 Lietuvos laiku, o lenktynių startas bus duotas 16.30 val.

Panašūs įrašai

Back to top button