Renginiai

„Febi Auto Show“ organizatoriai atskleidė kaip išrenka geriausios parodos egzempliorius

Prieš keletą metų pirmą kartą surengtos „Febi Auto Show“ idėjos sumanytojai parodė, jog tūkstančius sporto aistruolių talpinančios arenos gali tapti idealios erdvės parodai, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas nestandartiniams automobiliams.

Būdami modifikuotų automobilių savininkais, „Febi Auto Show“ organizatoriai puikiai supranta su kokiais iššūkiais tenka susidurti kelyje ar išskirtiniams automobiliams skirtuose renginiuose, todėl natūralu, jog tokį organizatorių sprendimą teigiamai įvertinę dalyviai ir žiūrovai kasmet ženkliai prisideda prie nuolat augančio parodos mastelio ir naujo formato populiarinimo.

Be abejonės, tokia tendencija džiugina kiekvieną „Febi Auto Show“ komandos narį, tačiau tai kelia ir tam tikrų iššūkių. Visgi, specialiai šiam renginiui sudaryta komisija ieško ryškiausiai šviečiančių „Febi Auto Show“ parodos žvaigždžių.

Febi Auto Show (nuotr. GRIM)
Febi Auto Show (nuotr. GRIM)

Atsisakė atskirų nominacijų

„Febi Auto Show“ vardas gyvuoja dar tik keletą metų, tačiau nuolatos naujovių ieškantys organizatoriai buvo vieni pirmųjų, kurie pasiryžo transformuoti ištikimiausių partnerių ir pagrindinių rėmėjų įsteigtų prizų dalybas.

Daugelyje renginių dalyvių automobiliai gali pretenduoti į vieną ar kelias skirtingas nominacijas, tačiau augantis parodos mastas bei organizatorių naujovių troškimas leido priimti ganėtinai radikalų sprendimą.

„Kuomet 2017-aisiais pradėjome savo veiklą, tuomet renginiuose dalyvaujančių automobilių savininkus apdovanodavome pagal tuo metu populiaresnį metodą – išskirdami juos į skirtingas nominacijas, tačiau 2018-aisiais pradėjus dėliotis naujos renginio vizijos štrichus arenoje, mes supratome, jog norime imtis pokyčių“, – pasakoja „Febi Auto Show“ organizatoriai.

Febi Auto Show (nuotr. GRIM)
Febi Auto Show (nuotr. GRIM)

Vienas kertinių pokyčių buvo nominacijų transformacija. Vietoje anksčiau naudoto skirtingų nominacijų modelio, organizatoriai dar 2019-aisiais pradėjo naudoti Vakarų Europoje populiarų TOP 10 formatą, kuris vėliau išaugo į TOP 16.

Šio formato išskirtinumas yra tas, jog prizus ir apdovanojimus pelno patys įspūdingiausi parodos eksponatai, nepriklausomai nuo gamintojo, modelio ar pasirinktos modifikavimo krypties. Be to, organizatoriai įvardija ir dar vieną priežastį, kodėl buvo pasirinktas „Febi Auto Show“ naudojamas TOP 16 formatas.

„Kartais būna sunku objektyviai įvertinti projektus, kurių kokybinė kartelė akivaizdžiai auga su kiekvienais metais. Naudojant senąjį, atskirų nominacijų formatą, retkarčiais vienas projektas gali susižerti visus prizus keliose skirtingose nominacijose, o tai gali atrodyti nesąžininga kitų dalyvių atžvilgiu. Vietoje to, TOP 16 formatas mums leidžia tinkamai įvertinti ne vieno, ne poros, o net 16-os dalyvių projektus“, – priduria „Febi Auto Show“ organizatoriai.

Febi Auto Show (nuotr. GRIM)
Febi Auto Show (nuotr. GRIM)

Automobilius vertina atskira komisija

Kuomet arenos teritoriją užpildo dalyvių automobiliai, o aplink juos pradeda burtis smalsiausi žiūrovai, netrukus savo darbą pradeda ir 5 žmonių „Febi Auto Show“ komisija, sudaryta iš automobilių entuziastų, turinčių patirties dalyvaujant panašaus lygio renginiuose Vokietijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ar Lenkijoje.

Kadangi kiekvieno komisijos nario žinių kraitis ir atidumas vertinant kiekvieną „Febi Auto Show“ dalyvį yra neatsiejama renginio vizijos dalis, kiekvienas iš jų turi atlikti ypatingai svarbų darbą, kuris vėliau įtakoja apdovanojimų ceremoniją.

„Mes turime įvertinti ne tik kiek valandų buvo praleista garaže. Turime įvertinti ir darbų kokybę, ar namų darbai ruošiantis naujam sezonui buvo atlikti tvarkingai. Taip pat didžiulę reikšmę turi ir kiti kriterijai kaip: išskirtinumas ir kruopštumas kiekvienai detalei“, – sako organizatoriai.

„Kiekvienas komisijos narys turi savo vertinimo kriterijus, nes, kaip ir visi žmonės, turime pakankamai skirtingus skonius. Vis dėlto, tai mums padeda lengviau įžvelgti didesnius privalumus ir trūkumus dalyvių automobiliuose“, – priduria organizatoriai.

Febi Auto Show (nuotr. GRIM)
Febi Auto Show (nuotr. GRIM)

Triūsą vertina ir rėmėjai

„Febi Auto Show“ idėjos vedlių pasirinkti sprendimai turi įtakos ne tik pritraukiant dalyvius, bet ir automobilių kultūrai neabejingus partnerius, kurie taip pat žavisi tokiu išskirtiniu automobilistų hobiu.

Vienas iš tokių partnerių – didžiausią degalinių tinklą valdanti „VIADA Lietuva“, kuri išskirtinių, modifikuotų automobilių parodos koncepcija susižavėjo dar 2018-aisiais metais, kuomet „Febi Auto Show“ kolektyvas žengė pirmuosius žingsnius link tarptautinio lygio parodos.

„Mūsų įmonės tikslas – būti bendruomenių dalimi, todėl turėdami plačiausią degalinių tinklą Lietuvoje prisidedame ne tik prie didžiųjų, bet ir mažesnių auditorijų palaikymo. Juolab, mūsų pagrindinė veikla yra neatsiejama nuo automobilių, tad sinergiją ir abipusę naudą atradome labai greitai“, – partnerystės pradžią prisimena „VIADA Lietuva lojalumo ir kortelių skyriaus vadovas Darius Labutis.

„Iš organizatorių atsidavimo ir sau keliamų aukštų reikalavimų matėme, kad automobilių paroda turi potencialo augti ir vystytis į aukštesnį lygį, suburiant tiek modifikuotų automobilių savininkus, tiek į nekasdieninės išvaizdos automobilius akis paganyti mėgstančius žiūrovus. Labiausiai pastebėjome tai, kad su kiekvienais metais renginio kokybės ir išpildymo kartelė kyla vis aukščiau. Renginio organizatoriai sugeba išgaudyti net smulkiausias klaidas, kurių ateityje tiesiog nekartoja. Renginiuose laikomasi kruopščiai paruošto scenarijaus, kiekvienas krumpliaratis sistemoje tiksliai žino kada ir ką turi padaryti, tad programa vyksta labai sklandžiai ir tiksliai. Tas išties stebina ir džiugina. Žinoma, visa tai pastebintys partneriai kasmet rodo vis daugiau iniciatyvos integruotis į renginį, kas suteikia dar daugiau patrauklumo, nes su kiekvienu partneriu atsiranda ir vertingesni prizai dalyviams, daugiau atrakcijų, aktyvumų renginio lankytojams, daugiau vertės rėmėjams. Apibendrinant, ko gero aiškiausias šių parodų kokybės ir sėkmės rodiklis – kasmet intensyviai augantis dalyvių, norinčių pademonstruoti savo neeilinės išvaizdos automobilius, skaičius, susidedantis jau ne tik iš Lietuvos bet ir iš kitų Europos šalių auto entuziastų“, – priduria D.Labutis.

Febi Auto Show (nuotr. GRIM)
Febi Auto Show (nuotr. GRIM)

Renginys – nemokamas visiems

Nepaisant kasmet augančio „Febi Auto Show 2023“ parodos mastelio, automobilistams šventę siekiantys sukurti organizatoriai nepamiršo užtikrinti, jog šis renginys būtų prieinamas visiems.

Kaip ir anksčiau įvykusios „Febi Auto Show“ parodos, taip ir šiemet vyksianti paroda bus nemokama visiems. Tiek į automobilius pasižvalgyti norintiems smalsuoliams, tiek joje norintiems dalyvauti entuziastams.

Visi norintys aplankyti „Febi Auto Show“ parodą, rugpjūčio 19-ą dieną tiesiog turi su savimi pasiimti geros nuotaikos užtaisą ir bičiulių kompaniją, kuri norėtų pažvelgti Lietuvoje gyvenančių automanų išpuoselėtus automobilius. O jeigu savo garaže slepiate kiekvieno praeivio žvilgsnį traukiantį automobilį, tuomet paskubėkite užpildyti dalyvio registracijos formą. Dalyvių atranka į „Febi Auto Show“ bus vykdoma iki rugpjūčio 6-osios dienos.

Daugiau informacijos galima rasti „Febi Auto Show“ parodos puslapyje.

Panašūs įrašai

Back to top button