Formulė1NaujienosSportas

„Ferrari“ fiasko Brazilijoje – abu lenktynininkai varžybas baigė paskutinkę akimirką

Sekmadienį „Interlagos“ trasoje Brazilijoje surengtos priešpaskutinės – 20-os – šio „Formulės 1“ sezono lenktynės. Vieną įspūdingiausių šių metų etapų laimėjo olandas Maxas Verstappenas su „Red Bull“ bolidu.

Iš „pole“ pozicijos startavęs olandas ilgą laiką buvo persekiojamas brito Lewiso Hamiltono („Mercedes“), bet priimdavo tinkamus strateginius sprendimus ir nuolat būdavo geresnėje situacijoje nei varžovas. Tuo tarpu britas problemų prisidarė paskutiniuose ratuose. Saugos automobilio stadijos metu L.Hamiltonas stojo boksuose ir likus 2 ratams nukrito į 4-ą vietą. Britas greitai aplenkė prancūzą Pierre‘ą Gasly („Toro Rosso“) ir tada bandė atakuoti tailandietį Alexanderį Alboną („Red Bull“). L.Hamiltonas tuomet persistengė, apsuko varžovą ir atėmė iš jo pirmąjį karjeros podiumą.

Po šio incidento P.Gasly aplenkė tiek L.Hamiltoną, tiek A.Alboną ir pakilo į antrą vietą. Britas paskutiniame rate spėjo panaikinti deficitą ir į finišo tiesiąją išvažiavo šalia prancūzo. Visgi, L.Hamiltonui greičio pritrūko. P.Gasly 0.062 sek. aplenkė britą ir sensacingai iškovojo antrą vietą. Britas finišavo trečias, bet už A.Albono apsukimą gavo baudą.

Visišką fiasko patyrė „Ferrari“. Lenktynių pabaigoje monakietis Charlesas Leclercas ir vokietis Sebastianas Vettelis nusprendė kovoti tarpusavyje. Vokiečio bandymas lenkti jaunąjį komandos draugą baigėsi labai nesėkmingai. Bolidai susidūrė ir abiejų pilotų lenktynės baigėsi likus vos keliems ratams. Tuo metu jie važiavo 4-5 vietose. Nepasisekė ir suomiui Valtteriui Bottui („Mercedes“), pasitraukusiam dėl bolido gedimo.

L.Hamiltonas tvirtai pirmauja čempionate (387), o V.Bottas (314) nebeužleis antros vietos. M.Verstappenas (260) po pergalės pakilo į 3-ią vietą ir aplenkė C.Leclercą (249). S.Vettelis (230) prarado viltis kovoti dėl trečios pozicijos. Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (701), „Ferrari“ (479) bei „Red Bull“ (391).

Panašūs įrašai

Back to top button