• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Suomijos kilęs lenktynininkas praėjusį gruodį baigė ilgai užsitęsusią lenktynininko karjerą. Nors Kimis dabar džiaugiasi ramybe, jam vis tiek priklauso unikalus rekordas – jis yra daugiausiai (349) Formulės 1 varžybose startavęs pilotas.
Pažvelgus į statistinius Kimio Räikkoneno duomenis, ten išvystume, jog lenktynininkas iškovojo 21 pergalę, 103 kartus lipo ant podiumo, iškovojo 18 „Pole“ pozicijų, užfiksavo 46 greičiausius trasos įveikimo ratus, iškovojo 1873 taškus ir, svarbiausia, 2007 metais tapo Formulės 1 čempionu.
Ferrari F12tdf
Kimis Räikkonenas iš viso Formulėje 1 praleido devyniolika sezonų, iš kurių aštuonis - vilkėdamas „
Ferrari“ marškinėlius. Vienintelis Michaelis Schumacheris yra daugiau startavęs aikštingos automobilių sporto komandos gretose.
Kadangi „Ferrari“ komandoje jis praleido ne vienerius metus, o ir būdamas „
Alfa Romeo“ komandoje puikiai žinojo kokį variklį naudoja jo vairuojamas bolidas, galbūt nereikėtų stebėtis, jog suomio garaže stovi ne vienas „Ferrari“ modelis. Vienas iš jų – ribotos laidos „Ferrari F12tdf“.
Šis modelis buvo gaminamas 2015 - 2017 metais. Jis buvo sukurtas norint pagerbti „Tour de France“ lenktynes, kuriose „Ferrari“ dominavo šeštajame ir septintajame dešimtmetyje.
„Ferrari F12 Berlinetta“ pagrindu sukurtas modelis buvo aprūpintas aukštasūkiu 6,3 litro, 12 cilindrų benzininiu varikliu, išvystančiu 780 arklio galių. „F12tdf“ nuo 0 iki 200 km/val. įsibėgėdavo per kiek mažiau nei 8 sekundės, o maksimalus greitis siekė 340 km/val.
Didesnė variklio galia buvo ne vienintelis pakeitimas. „DCT“ transmisija aukštesnę pavarą galėjo įjungti 30 procentų greičiau, o žemesnę pavarą – 40 procentų greičiau.
Automobilis taip pat gavo naują priekinį buferį su oro skirstytuvu, didesnį galinį spoilerį, masyvų galinį difuzorių, o salone – tuziną detalių iš anglies pluošto.
2015 metais pasirodęs „Ferrari“ modelis kainavo 379 000 eurų, tačiau dabar automobilio vertė išaugo vos ne dvigubai. Kai kuriuose skelbimų portaluose galima atrasti egzempliorių, kainuojančių daugiau nei 1 mln. eurų.
Tuo tarpu Formulės 1 čempionui priklausantis automobilis yra nudažytas „Monoposto“ kėbulo spalva. Tokia pačia spalva buvo nudažytas Formulės 1 bolidas su kuriuo suomis laimėjo Formulės 1 čempionatą. Taip pat, ant automobilio stogo matomas skaičius 7, kurį Kimis Räikkonenas naudojo Formulėje 1 pastaruosius kelerius metus.
Šiuo metu „Ferrari F12tdf“ eksponuojamas Šveicarijoje. Jis yra parduodamas už 1,8 mln. eurų.