• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Garthas Tanderis nutraukė „Holden Racing Team“ komandos 58 lenktynių be pergalių seriją, triumfavęs antrosiose savaitgalio „V8 Supercars“ lenktynėse Taunsvilyje.
G.Tanderis puikiai startavo ir iškart iš ketvirtosios vietos pakilo į antrąją, tačiau esminis lenktynių momentas įvyko devintame rate, kai vienuoliktame posūkyje sustojo Lee Holdwortho „Mercedes“ bolidas.
Į trasą išvažiavus saugos automobiliui, HRT ekipa nusprendė pasirinkti kitokią taktiką nei artimiausi varžovai ir sustojimo metu ant jo bolido uždėjo minkštesnes padangas. Tai leido G.Tanderiui nuvažiuoti keletą greičiausių ratų iš eilės ir 22-ame rate perimti lyderio poziciją iš Marko Winterbottomo.
Tuomet G.Tanderis sugebėjo susikrauti apčiuopiamą persvarą prieš antrąjį sustojimą 39-ame rate, po kurio į trasą sugrįžo vis dar būdamas lyderio pozicijoje, kurią išsaugojo iki finišo linijos.
Už G.Tanderio finišavo taip pat dvejų sustojimų taktika važiavęs jo komandos draugas Jamesas Courtney. Tai buvo pirmasis HRT komandos dublis nuo 2009 metų lenktynių Sandowne.
Paskutinę vietą ant pakylos pelnė Shane‘as Van Gisbergenas, kuris kvalifikacijoje dėl raudonų vėliavų fazės nesugebėjo įveikti greitojo rato ir dėl to lenktynes pradėjo tik iš 21-osios pozicijos.
„Tekno Autosports“ pilotas, kaip ir HRT lenktynininkai, taip pat pasuko į boksus gana anksti ir ant savo bolido antrajai atkarpai užsidėjo minkštesnes padangas.
Iš pole pozicijos startavęs „Ford Performance Racing“ pilotas M.Winterbottomas finišavo ketvirtas, boksuose nusprendęs stoti vos vieną kartą, tuo tarpu Russellas Ingallas, startavęs iš 24-osios pozicijos, finišavo puikioje penktoje vietoje.
„Triple 8 Racing Engineering“ pilotai ir šiandien turėjo problemų su kietesniojo mišinio padangomis, todėl Craigas Lowndesas finišavo tik septintas. Jamie Whincupas finišo liniją kirto tik vienuoliktas, tačiau Taunsvilį palieka vis dar būdamas čempionato lyderiu.