RalisSportas

Gargždų autokroso trasoje – seniai regėtos lenktynės: dalyvauti gali kiekvienas turintis automobilį

Jau rugpjūčio 26-ą dieną, šeštadienį Gargždų autokroso trasoje įvyks ketvirtasis Žemaitijos kroso taurės etapas. Varžybos čia sutrauks ne tik profesionalius sportininkus, bet ir autokroso mėgėjus, kadangi čia bus galima išbandyti trasą tiek sėdint keleivio sėdynėje, tiek prie savo asmeninio automobilio vairo.

Gargždų autokroso trasoje rugpjūčio 26-ą dieną įvyksiančios varžybos suburs visą Žemaitijos autokroso elitą. Čia organizuojamame ketvirtame sezono etape dalyviai varžysis net aštuoniose klasėse. Šešios iš jų – 1600 J, 1600, 2000, 3000 RWD, OPEN 2500 ir „Buggy Cup“ bus įskaitinės, o kaip papildomose įskaitose galės dalyvauti ir Lietuvos automobilių kroso čempionato „Super 2000“ bei „SuperCars“ klasėms paruoštą techniką vairuojantys dalyviai.

Kol kas dalyvauti čia norą pareiškė 24 sportininkai. Dauguma jų – Žemaitijos krašto lenktynininkai, dalyvaujantys visame sezone, tačiau kartais čia atvyksta ir sportininkai iš kitų regionų, kadangi Gargždų trasa pasižymi savo kokybe bei meistriškumo reikalaujančia konfigūracija.

Įdomu tai, kad šiose varžybose dalyvauti galės ir visi norintys išmėginti savo sugebėjimus bei savo automobilio galimybės tikroje 950 ilgio autokroso trasoje. Tam organizatoriai subūrė „Palūtarkų“ klasę, kurioje galima startuoti standartiniais, „Weekend Grand Race“ varžybų serijos techninius reikalavimus atitinkančiais automobiliais. Tai reiškia, kad automobilis čia tinka tiesiog standartinis. Tiesa, šios klasės dalyviams trasa bus kiek pakeista – bus įrengtos greičio gesinimo zonos.

Būtent ši klasė šiuo metu yra gausiausia ir jau subūrė 15 dalyvių. Organizatoriai skaičiuoja, kad „Palūtarkų“ įskaitoje bus galima priimti ne daugiau kaip 24 vairuotojus, tad visi norintys tapti šio renginio dalimi turėtų suskubti registruotis, mat vietos sparčiai tirpsta.

„Šiai akimirkai turime 39-is dalyvį. Didžiąją jų dalį sudaro vadinamosios „Palūtarkų“ klasės atstovai. Džiugu, kad automobilių sporto gerbėjai, anksčiau buvę tik žiūrovais, patys išdrįsta išmėginti lenktyniavimą autokroso disciplinoje. Registracija vis dar vyksta, todėl tikimės, kad per likusį laiką „Palūtarkų“ klasė bus užpildyta maksimaliai, o taip pat turėsime ir gausų būrį Žemaitijos kroso taurės dalyvių.

Džiaugiamės, kad turime ir partnerius, kurie padeda tiek trasos tobulinime, tiek visame pasiruošime varžyboms – UAB „Dėmesio srautas“, UAB „Vakarų švara“, UAB „Simuva“, UAB „Gargždų geležinkelis“, – sakė varžybų organizatorius, ASK „Žaibas“ atstovas Pavelas Ivanovas.

Visą informaciją apie Žemaitijos autokroso taurės ketvirtojo etapo bei „Palūtarkų“ klasės reikalavimus, registraciją ir kitus dokumentus galima rasti organizatorių puslapyje www.askzaibas.lt.

Be to, organizatoriai renginio metu žada ir daugiau įvairių staigmenų. Viena jų – planuojama galimybė žiūrovams autokroso trasoje pasivažinėti su profesionaliais vairuotojais, sėdint keleivio vietoje.

Žiūrovui įėjimas į renginį kainuos dešimt eurų.

Panašūs įrašai

Back to top button