Straipsniai

Gražiausių automobilių rinkimai 2017: Kuriems buvo įteikti prestižiniai apdovanojimai?

Kiekvienais metais automobilių pramonės atstovai dalyvauja skirtinguose jiems skirtuose renginiuose, kuriuose jie tikisi laimėti geriausio, sportiškiausio, dinamiškiausio automobilių titulus. Tačiau tik keletas iš tokių renginių turi rimtesnį svorį.

„Europos metų automobilis“, „Red Dot Car Design Award“ ir „Festival Automobile International“ – tai tik keletas iš daugybės svarbesnių renginių, kuriuose apdovanojami ryškiausi, pažangiausi, išskirtiniausi metų ratuočiai.

„Red Dot Car Design Award“ yra ta vieta, kurioje apdovanojimus skiriama už geriausią metų dizainą, tačiau šią tradiciją turi ir Paryžiuje trisdešimt tris metus iš eilės vykstantis „Festival Automobile International“.

17 savo srities specialistų komisija kasmet išrenka ne vieną, bet keletą jiems patikusių automobilių dizainų. Automobilių dizainerių darbą vertinanti komisija išrenka gražiausią serijinį automobilį, gražiausią koncepcinį automobilį, gražiausią superautomobilį, kūrybiškiausią automobilio koncepciją ir pan.

Šiemet automobiliams buvo skirtos septynios kategorijos, kuriose nugalėjo skirtingų gamintojų darbai.

Gražiausias serijinis automobilis

Ši – pati svarbiausia nominacija buvo įteikta iš pelenų prisikėlusios „Alpine“ kompanijos darbui. Komisijos nariai ir daugiau kaip 120 000 žmonių, dalyvavusių apklausoje, nusprendė, jog „Alpine A110“ yra gražiausias 2017 metais pasirodęs automobilis.

Antroje vietoje liko „BMW X2“, o trečioje – „DS7 Crossback“.

2016 metais šioje kategorijoje nugalėjo „Alfa Romeo Giulia“.

Alpine A110
Alpine A110

Gražiausias interjeras

Interjeras yra ta vieta, kurioje praleidžiame didžiąją dalį savo laiko, todėl nenuostabu, jog komisijos nariai vertindami naujų automobilių interjerą vertino ne tik bendrą visumą, bet ir surinkimo kokybę, dėmesį įvairiausioms smulkmenoms.

Šį kartą sau lygių neturėjo „DS7 Crossback“ automobilio interjeras, kuris pranoko visus komisijos lūkesčius.

DS7 Sportback
DS7 Sportback

Gražiausias superautomobilis

2017 metai buvo ryškūs superautomobilių metai. Per 12 praėjusių metų mėnesių debiutavo ne vienas įdomus ir ryškus pretendentas į gražiausio superautomobilio titulą, tačiau komisijos nariai nusprendė, jog „Mclaren 720S“ yra tas automobilis, kuris nusipelnė daugiausiai pagyrų.

Britiškas modelis rinkimuose įveikė „Ferrari Portofino“, „Aston Martin Vantage“ ir „Porsche Panamera“.

Šioje kategorijoje galėjo dalyvauti tie automobiliai, kurių kaina viršijo 60 000 eurų.

McLaren 720S Spider
McLaren 720S Spider

Gražiausias konceptas

„Mazda“ dizaino departamentas toliau skina tarptautinius apdovanojimus. Šį kartą nugalėtojo titulą namo parsiveš „Mazda Vision Coupe“ koncepcinis automobilis. Tai jau antrasis toks apdovanojimas skirtas „Mazda“ koncepciniam automobiliui per pastaruosius tris metus.

Ekspertų komisija „Mazda Vision Coupe“ gražiausiu išrinko iš 9 kitų nominuotųjų, tarp kurių buvo tokie išskirtiniai modeliai kaip „Audi Aicon“, „BMW i Vision Dynamics“, „Kia Proceed Concept“, „Lamborghini Terzo Millennio“, „Mercedes-Benz AMG GT Concept“, „Mercedes-AMG Project One“, „Vision Mercedes Maybach 6 Cabriolet“, „Nissan Vmotion“ bei „Peugeot Instinct“.

Mazda Vision Coupe
Mazda Vision Coupe

Geriausia futuristinė idėja

Kaip automobiliai atrodys ateityje? Kokiomis transporto priemonėmis naudosimės po 50 metų? Į šiuos ir kitus klausimus tarptautiniame festivalyje atsakė „Italdesign“ ir „Airbus“ su „Pop.Up“ koncepcija.

Tai skraidančio automobilio koncepcija, kuri priklausomai nuo pasirinkto režimo gali važiuoti bendro naudojimo keliais arba tiesiog pakilti į orą ir labai greitai transformuotis į kompaktišką lėktuvą.

Tad kaip ši koncepcija veikia? Iš tiesų – labai paprastai. Automobilio kėbulas, o tiksliau – dėžutė esanti ant automobilio važiuoklės gali būti nuimta. Nusprendus, jog norite ne važiuoti, o nuskristi į tam tikrą vietą, į pagalbą išsikviečiate milžinišką droną, kuris prisikabina prie Jūsų automobilio kabinos ir po keletos akimirkų pakelia Jus į orą.

Kad ir kaip futuristiškai ši idėja skambėtų, tačiau jos autoriai yra įsitikinę, jog per artimiausius dešimt metų ji taps realybe.

Prizas už kūrybiškumą

Šis apdovanojimas buvo įteiktas „Renault“ kompanijos dizaineriams už ateities mobilumo viziją.

„SYMBIOZ“ koncepcinis projektas, pirmą kartą pristatytas Frankfurto automobilių parodoje, yra žvilgsnis į ateitį – 2030-uosius metus, tačiau „Renault“ pristatė ir netolimai ateičiai, 2023-iesiems, sukurto automobilio bandomajį modelį, kurio bandymai prasidės jau šių metų pabaigoje.

Abu parodoje pristatyti automobiliai yra varomi elektra, savavaldžiai ir junglūs su aplinka. Automobilio keleiviai gali mėgautis namų šilumą menančiu jaukiu salonu, sukurtu užtikrinti pilnavertę autonominio valdymo patirtį. Kelyje „Renault“ koncepcinis automobilis užtikrina ypatingą komfortą, leidžiantį jaustis kaip namuose, o pastatytas namo viduje pasitarnauja kaip mobilus, daugybę paskirčių atliekantis kambarys.

„Renault SYMBIOZ“ sukuria papildomą erdvę ir atlieka skirtingas, vartotojų norus ir poreikius išpildančias funkcijas. Namų viduje „SYMBIOZ“ tampa papildomu jaukiu, mobiliu ir patogiu kambariu.

Pakeliamoji platforma gali automobilį iš apatinio namo aukšto pakelti į miegamajį ar stogo terasą antrajame aukšte. Pastatytas ant namo stogo, „SYMBIOZ“ automobilis tampa nedidele jaukia poilsio ar relaksacijos oaze.

„SYMBIOZ“ koncepcinis automobilis gali būti naudojamas kaip atvira laisvalaikio erdvė, primenanti jaukią ir komfortišką svetainę – koncepcinio automobilio salonas sukurtas įkvėpimo semiantis iš svetainės kambarių interjero dizaino.

Renault SYMBIOZ
Renault SYMBIOZ

Geriausias dizaineris

Festivalio organizatoriai nepamiršo ir žmonių, kurie dažniausiai atlieka patį sunkiausią darbą. Šį kartą komisijos nariai nusprendė, jog „geriausio dizainerio“ titulas privalo atitekti Gerry McGovernui – „Land Rover“ automobilių dizaino vadovui.

Gerry McGovern
Gerry McGovern

Back to top button