Naujienos

„H1st vision“ – „Renault“ padalinio ateities mobilumo vizija

„H1st vision“ – tai rytojaus mobilumo vizija, kurią per rekordiškai trumpą laiką – šešis mėnesius – sukūrė 100 žmonių komanda. Šešių didelių bendrovių („Atos“, „Dassault Systèmes“, „Orange“, „Renault Group“, „STMicroelectronics“ ir „Thales“) sukurtos atviros inovacijų ekosistemos „Software République“ pagrindinis tikslas –  sukurti tvaraus, nepriklausomo ir saugaus mobilumo ekosistemą Europoje.

„Software République“ ekosistema išsiskiria inovatyviu požiūriu, apjungiančiu garsius prekinius ženklus ir startuolius iš įvairių sričių. Tikslas kurti produktus ir paslaugas, atitinknčius naujus jungliųjų transporto priemonių, išmaniųjų miestų ir energetikos poreikius. Šis projektas grindžiamas partnerių patirtimi duomenų analizės, dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo, ryšio ir virtualių dvynių srityse, taip pat siekiu sukurti naują inovacijų modelį, kurio pagrindas – žmonės ir aplinka.

Ekosistemą įkūnijantis „Renault“ automobilis „H1st vision“ apima 20 funkcinių inovacijų. Pirmą kartą automobilis įsilieja į ekosistemą, apimančią fizinę transporto priemonę ir jos virtualų dvynį, kurie sąveikauja tarpusavyje realioje ir virtualioje aplinkoje ne tik su vairuotoju, keleiviais, bet ir su visomis judumo sistemomis, įskaitant kitas transporto priemones, alternatyvias transporto galimybes, išmaniąją kelių infrastruktūrą, jungliąsias automobilių stovėjimo aikšteles, įkrovimo stoteles ir kt. Tokia sąveika leidžia modeliuoti, vizualizuoti ir imituoti įvairius naudojimo scenarijus, kurie gali pasitaikyti realiame gyvenime bei užtikrinti keliaujančių automobiliu saugumą.

H1st vision
H1st vision

Pagal „Renaulution” strateginį planą „Renault” siekia tapti visaverte technologijų bendrove, daugiausia dėmesio skirdama trims pagrindinėms sritims – elektrifikavimui (naudojant „E-Tech” technologiją), ryšiams (bendradarbiaujant su „Google”) ir saugumui. Programa „Human First” rodo „Renault” įsipareigojimą gerinti vairuotojų, keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumą visame pasaulyje.

Daugiausia dėmesio skiriama trims pagrindiniams su sauga susijusiems prioritetams:

1. Nelaimingų atsitikimų prevencijai kuriant pažangias pagalbos vairuotojui sistemas (ADAS) ir saugos įrangą: Virš 36 ADAS ir 60 saugos įrangos vienetų yra įdiegta visoje „Renault” automobilių gamoje, padedančių išvengti susidūrimų bei sumažinti jų pasekmes.

H1st vision
H1st vision

2. Veiksmingesnis eismo įvykių valdymas užmezgant unikalią partnerystę su ugniagesiais visoje Europoje: Daugiau nei 5 000 ugniagesių 19-oje šalių buvo apmokyti, ir supažindinti su svarbiomis ekstremalių situacijų valdymo inovacijomis (tokios kaip „Fireman Access” ir „Qrescue Renault”) padedančiomis pirmosios pagalbos tarnyboms dirbti daug efektyviau.

3. Eismo įvykių skaičiaus mažinimas investuojant į transporto priemonėje esančių technologijų, pavyzdžiui, „Safety Score” ir „Safety Coach” bei junglumo paslaugų mokslinius tyrimus ir vystymą.

Projekto „Software République“ planuose iki 2025 m. pradėti teikti 10 naujų paslaugų ir produktų, inkubuoti virš 50 startuolių ir siūlyti paslaugas daugiau kaip 50 šalių visame pasaulyje.

Panašūs įrašai

Back to top button