Mano automobilis

Ignas : „Buva labai mažas, bet jau žinojau, kad ir aš tokį automobilį turėsiu“

Labai dažnai sakoma, jog šuo yra geriausias vyro draugas. Tačiau šį pasakymą reikėtų perfrazuoti. Automobilis – geriausias automano draugas, kuris padeda praskaidrinti pilką, rutinos kupiną kasdienybę. Tam pritaria ir šiuo metu užsienyje gyvenantis Ignas, kuris neslepia, jog keturratis draugas labai dažnai reikalauja didžiulio atsidavimo, tačiau grįžtamasis ryšys būna neįkainojamas.

Kol Lietuvoje už lango šviečianti saulė bando „iškepti“ kiekvieną gyvą organizmą, mūsų akiratyje atsidūrė Jūsų kompiuterio ekrane matomas antros kartos „Volkswagen Scirocco“ ir dabartinis šio gražuolio savininkas – Ignas. Šiandienos istorijos bus ne apie ką nors kitą, o būtent apie šios du gyvus organizmus. Tačiau apie viską nuo pradžių.

WP_20150711_18_35_34_Pro

Iniciatorius – tėtis

Ne kartą esame kalbėję apie tai kaip mažieji automanai pradeda domėtis automobiliais, kol galiausiai juos įsimyli. Per pakankamai ilgą „Automanas.lt“ gyvavimo laikotarpį – įsitikinome, jog pomėgis automobiliams perduodamas iš kartos į kartą. Mūsų pakalbintas Ignas tai tik patvirtintų.

Pirmieji žingsniai link automobilio buvo ne patys tiesiausi, tačiau Ignas kuo puikiausiai atsimena, jog šiais nuostabiais išradimais susižavėjo dar tada, kai jo žodyną sudarydavo tik labai paprasti, trumpi ir tik Ignui bei jo tėvams suprantami žodžiai.

Viena iš priežasčių, kodėl Ignas susidomėjo ne kuo nors kitu, o automobiliais – nuo mažumės jo rankose buvę įvairūs konstruktoriai. Pradėjęs nuo mažesnių, vėliau perėjęs prie didesnių, Ignas neslepia, jog konstruktoriai ir konstravimas jį žavėjo ir žavi iki šiol. Šio pomėgio jis neapleido jau 30 metų.

WP_20150711_18_36_18_Pro

Pirmoji meilė – „Corrado“.

Jeigu domėtis automobiliais paskatino Igno tėtis, tai meilė konkrečiam automobiliui atsirado truputėlį vėliau. Būdamas dar labai jaunas, Ignas užsuko pas tėtį į garažą, kuriame nuolatos būdavo įvairūs automobiliai. Tačiau ta diena buvo ypatinga, nes į kiemą įvažiavo „Volkswagen Corrado“. Vienas gražiausių 1990-ųjų vokiškų kupė.

„Mane tas automobilis taip sužavėjo, kad manęsiš jo nesugebėjo ištempti visą savaitę. Kadangi mašina stovėjo garaže, aš kiekvieną dieną norėjau sugrįžti. Būtent tada supratau, jog kai užaugus, tokį automobilį turėsiu ir aš“, – priduria Ignas.

IMG-20150512-WA0005

Visgi, kaip pasakytų Ignas, automano karjera prasidėjo ne nuo „Volkswagen Corrado“, o nuo šiek tiek paprastesnio automobilio – antros kartos „Ford Escort“. Šiais laikais daugelio automanų branginamas, tačiau anuomet iš bendro automobilių srauto neišsiskyręs „Ford“ labai greitai buvo iškeistas į antrosios kartos „Volkswagen Scirocco“.

„Į mano rankas jis pateko neatsitiktinai. Tai juk buvo mano svajonių automobilių senasis variantas“, – su šypsena veide pasakoja Ignas.

„Žinoma, metai bėgo, automobiliai keitėsi, tačiau aš taip ir negalėjau pamiršti „Scirocco“ dailumo“, – priduria Ignas.

IMG-20150512-WA0011

Po daugelio metų…

O po daugelio metų į Igno garažą įriedėjo štai šis gražuolis, kurį dabar ir matote nuotraukose. Iki tol, pakankamai dideliame garaže stovėjo gausi „Volkswagen Corrado“ kolekcija. Tiesą sakant, automano kolekcijoje buvo net 6 „Corrado“ egzemplioriai. Vienas iš jų taip sužavėjo buvusį „Scirocco“ savininką, jog šis tik jį pamatęs pasiūlė Ignui apsikeisti automobiliais.

„Štai taip jis ir atsidūrė pas mane“, – priduria Ignas.

Automobilis yra nepriekaištingos būklės. Iš pelenų jis buvo prikeltas 2008 metais. Metu, kai visame pasaulyje buvo populiarūs įvairiausi „drakonai“. Kadangi automobilis važinėjo Vakarų Europoje, pirmąją „Fast & Furious“ filmo dalį menančių automobilių bodykitų jis išvengė.

IMG-20150512-WA0004

Modifikacijų nevengia

Kaip ir buvęs šeimininkas, taip ir Ignas neslepia, jog modifikacijos yra būtinas dalykas. Tačiau jų neturi būti per daug. Skoningos, protingos modifikacijos sugeba papuošti bet kokį automobilį.

„Esu šiuolaikinis automanas. Autentiškumas ne man“, – teigia Ignas.

Dabartinis modifikacijų sąrašas  :

  • PLS 3 daliu ratai
  • Reguliuojami amortizatoriai
  • Pilnai atnaujinta važiuoklė, kėbulas
  • Audio
  • GT II salonas
  • Brembo stabdžiai
  • Pakeista kėbulo spalva
  • Begales kitu smulkiu modifikacijų

Back to top button