Naujienos

Ilgai laukta premjera : „TVR“ sugrįžta su visiškai nauju modeliu

Į kuklų nepriklausomų automobilių gamintojų sąrašą vėl galime įtraukti D.Britanijoje įsikūrusią „TVR“. Po keletos metų tylos ir intensyvių darbų plušant prie naujutėlio modelio, į sportiškų automobilių areną sugrįžtanti „TVR“ šiandien pristatė savo pirmąjį modelį. 

Šiandien pristatytas modelis buvo sukurtas pagal visų mėgstamų gamintojų receptą. Tai galiniais ratais varomas, dvivietis kupė su priekyje sumontuotu varikliu. Tikra žanro klasika!

Žvelgiant į naujo modelio nuotraukas, susidaro įspūdis, jog „TVR“ įkvėpimo sėmėsi iš amerikietiškų automobilių. Ilgas variklio dangtis, ilga ratų bazė, 8 cilindrų „Ford“ motoras, tačiau vos 1250 kilogramų sverianti mašina yra mažesnė ir kompaktiškesnė už „Porsche 911“ ir net „Jaguar F-Type“ – automobilių, kurie yra įvardijami pagrindiniais „TVR Griffith“ konkurentais.

4314 mm ilgio automobilis naudos „Ford“ inžinierių sukurtą ir „Cosworth“ patobulintą jėgos agregatą, kurio darbinis tūris siekia 5 litrus. Kol kas gamintojas neatskleidžia kokį pajėgumą pasiekia šis variklis, tačiau žinoma, jog jis britišką kupė iki 100 km/val. privers įsibėgėti per mažiau nei 4 sekundes ir leis pasiekti 320 km/val. maksimalų greitį.

Naujieji „TVR“ markės savininkai didžiuojasi, jog prie automobilio kūrimo prisidėjo garsusis Gordonas Murray – „McLaren F1“ tėvas. Šis talentingas inžinierius padėjo sukurti automobilio struktūrą, kurioje naudojamas itin gausus kiekis anglies pluošto. Tuo tarpu automobilio važiuoklė buvo pagaminta iš anglies pluošto, plieno ir aliuminio detalių.

Priekinėje ir galinėje pakaboje išvysime dvigubas skersines svirtys, kurios buvo suporuotos su reguliuojamo aukščio ir kietumo amortizatoriais.

Galingo automobilio sustojimu rūpinsis 370 milimetrų skersmens stabdžių diskai priekyje ir 350 milimetrų skersmens diskai gale. Šalia jų stūksos 235/35 (priekyje) ir 275/30 (gale) padangos, kurių šiuolaikinių sportiškų automobilių standartais atrodo pakankamai kukliai.

Serijinė modelio gamyba prasidės kitąmet. Automobilio numatoma kaina – 100 000 eurų.

GALERIJA

Back to top button