Ilgų distancijų žiedines automobilių lenktynes Lietuvoje gaivins motociklininkai

Pastaruoju metu apmirusias Lietuvos automobilių žiedines lenktynes gaivinti imasi plento žiedinių motociklų klubas „Dolce Moto“. Palaikomi automobilių žiedinių lenktynių entuziastų, „Dolce Moto“ šiemet surengs net du iš keturių Lietuvos atvirojo ilgų distancijų žiedinių automobilių lenktynių čempionato etapų. Toks čempionatas Lietuvoje vyks pirmą kartą.

„Visi tik ir kalba, kad Lietuvoje žiedinių automobilių lenktynių situacija prasta, sportininkams nebeliko galimybių varžytis aukščiausiame lygyje, tad paskatinti pačių lenktynininkų ėmėmės iniciatyvos. Pirmasis automobilių ilgų distancijų čempionato etapas Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje įvyks jau gegužės 19-20 d., kartu su Lietuvos atvirojo motociklų plento žiedo lenktynių čempionato pirmuoju etapu,“- sako Mantas Vybornas, „Dolce Moto“ vadovas.

Pasak jau 5-us metus ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių motociklų žiedinių lenktynių čempionatus organizuojančio M.Vyborno, žiūrovai, kuriems renginys bus nemokamas, per dvi dienas išvys ne vieną įdomią kovą trasoje: „Motociklininkai per žiemą išsiilgę lenktynių azarto, ilgų distancijų automobilių žiedo lenktynininkai nuo praėjusios vasaros neturėjo progų varžytis Lietuvoje – žiūrovams bus į ką pažiūrėti.“

Apie savo ketinimą dalyvauti lenktynėse pareiškė dauguma stipriausių Lietuvos ilgų distancijų žiedinių lenktynių ekipų, tarp kurių ir daugkartiniai „4 val. lenktynių“ nugalėtojai – „Rimo“ (Rimantas Blažulionis) ir „Alfa Romeo“ klubo (Rimvydas Agurkis) komandos. Čempionate ketina dalyvauti ir praėjusių metų „1000 km lenktynių“ nugalėtojai – „Martin Sport“ komanda (Martynas Samuitis).

Vienas iš Lietuvos automobilių ilgų distancijų žiedinių lenktynių čempionato organizavimo iniciatorių, lenktynininkas Rimvydas Agurkis neslėpė džiaugsmo: „Ilgų distancijų žiedinių lenktynių entuziastai Lietuvoje galėjo varžytis tik pavienėse „4 val. lenktynėse“ ar Palangoje, čempionatas nebuvo rengiamas, o paskutiniu metu išvis atrodė, kad ilgų distancijų žiedinės lenktynės nugrims į užmarštį ir be „1000 km lenktynių“ daugiau tokio tipo varžybų nebeturėsime. Automobilių techninis paruošimas trumpų ir ilgų distancijų žiedinėms lenktynėms skiriasi, tad ir sportininkų interesas dalyvauti buvo smarkiai sumažėjęs – juk neverta ruošti automobilio dėl vienų varžybų. Šiemet čempionatas susideda iš 4-ių etapų, du iš jų vyks „Nemuno žiede“, kitu du – Palangos ir Bikernieki (Latvija) „1000 km lenktynių“ metu. Tikiuosi, kad su „Dolce Moto“ patirtimi ir pagalba netrukus prie starto linijos vėl išvysime 30 ir daugiau ekipažų, kaip kad buvo 2008 m.”

Lietuvos automobilių ilgų distancijų žiedinių lenktynių čempionato I-as etapas vyks gegužės 19 d. Automobilių lenktynininkams varžybų metu teks įveikti 555 km arba kiek daugiau nei 168-is „Nemuno žiedo“ trasos ratus. Pasak organizatorių, lenktynėms vykstant sklandžiai, be incidentų, šis atstumas turėtų būti įveiktas per 4 valandas. Kitu atveju varžybos būtų stabdomos po 5 valandų. Kaip ir visose ilgų distancijų lenktynėse, 6-iose klasėse („A1600“, „A2000“, „A3000“, „A3000+“, „X1“ ir „D“) besivaržantys vairuotojai keisis kas valandą, vieną ekipą gali sudaryti nuo 2 iki 4 vairuotojų.

Tuo tarpu gegužės 20 d. “Nemuno žiede“ laukiama daugiau nei 50-ies stipriausių Lietuvos ir Baltijos šalių motociklininkų – tądien vyks tarptautinės plento žiedo motociklų lenktynės „Dolce Moto“ taurei laimėti ir Lietuvos atvirojo plento žiedo motociklų lenktynių čempionato I-asis etapas.

Tarp 5-iose klasėse („Pretendent“ , „B600“, „B1000“, „Supersport“ ir „Superbike“) lenktyniausiančių motociklininkų – ne vienas puikiai žinomas sportininkas. Trasoje pasirodys Šarūnas Pladas, besirengiantis Pasaulio „Supersport 600” motociklų čempionatui, Donatas Sivickis, Linas Navickas, Dainis Linkis, Marijs Jekabsons, latvių „Motoaplis“, estų „Motodepoo“ ir kitų komandų atstovai.

Nuotraukos: Lauryno Bočkaus (e-nuotraukos.lt)

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button