Mano automobilis

Ilmaras : „Visada norėjau kažko įdomesnio ir retesnio“

Turbūt daugelis atsimenate labai gražų, Kaune gyvenančio automobilių mėgėjo – Tomo, septintos serijos BMW?  Ne vieną BMW markės automobilį savo garaže turintis Tomas, aplinkinius karts nuo karto pamalonina su subtiliai patobulintu 7 serijos sedanu, kuris vargu sulauktų daugybės kritikos strėlių.

Tačiau Tomas nėra vienintelis žmogus Marijos žemėje turintis ir dievinantis 7 serijos (E32) BMW. Šį kartą pakalbėsime su Ilmaru, kuris šiuo metu poilsiauja trečiame pagal dydį Lietuvos mieste – Klaipėdoje.

DSC_9242

„Visada norėjau turėti kažką tokio, išskirtinesnio ir gatvėse sutinkamo rėčiau“, – pasakoja Ilmaras. Vaikino radare tuo metu buvo tik du automobiliai : Mercedes Benz C124 su 3.2 litro benzininiu varikliu arba BMW 740i.

Praėjusių metų vasarą į Lietuvą sugrįžęs vaikinas, netikėtai skelbimų portale pamatė savo būsimą automobilį – BMW 740i.

„Domino būtent 4 litrų variklis. Lietuvoje jų likę nelabai daug, todėl nieko  nelaukiau ir jau kitą dieną jį nusipirkau.“

Automobilis buvo ne pačios geriausios būklės. Septintukas dvejus metus stovėjo numesta ir nejudinamas, su pavarų dėžės defektu, gerokai surūdijęs. Ir tai tik maža dalis problemų, kurias turėjo išsvajotasis Illmaro automobilis.

DSC_9261

„Nieko nelaukiau ir pradėjau darbuotis“, – pridūrė Ilmaras.

Septintukas gavo visiškai naują išmetimą, slenksčius, akumuliatorių, vieną galinę arką, automatinę pavarų dėžę, priekinius žibintus, priekinį stiklą, naujus amortizatorius, spyruokles, Alpina ratlankiai ir žinoma, reikėtų paminėti patį svarbiausią darbą – buvo perdažytas kėbulas.

„Darbų eigoje buvo minčių pasiduoti, nes galo nesimatė, vis išlįsdavo nauji trūkumai, bet dabar – sutvarkytas automobilis atperka visas kančias.“

DSC_9297

Tai  nėra pirmasis BMW automobilis, kurį turi Ilmaras. Anksčiau jis į savo garažą priglaudė naujesnį septintos serijos sedaną (E38) su 3 litrų benzininiu motoru, tačiau vaikinui jis didelio įspūdžio nepaliko.

„4 litrų variklis važiuoja daug smagiau, o sąnaudos labai panašios.“

DSC_9298

„Galbūt teko palyginti saviškį E32 su modernesniais 7 serijos atstovais? Išskirtum kokius nors privalumus, trūkumus ar skirtumus“, – paklausėme Ilmaro.

– Naujesni modeliai man atrodo, kad yra nebetokie patvarūs. Senesnių ir naujesnių modelių kokybė tikrai skiriasi. Pavyzdžiui, E65 vidus atrodo buvo pagamintas iš labai pigių medžiagų. Automobilio išvaizda, man asmeniškai, taip pat nėra labai graži. Sename automobilyje jaučiasi ta kokybė, meilė jį gaminant. Turbūt kiek į savo automobilį investavau ir dar truputėlį pridėjus, būtų išėjęs tas pats E65.

Su kokiais sunkumais susidūrei tvarkydamas mašiną?

– Pirmasis sunkumas ir šokas – pavarų dėžės problemos. Kai ją pakeitėme, automobilis vistiek nevažiavo taip kaip turėjo, tačiau pro akis praleidome vieną komponentą – pavarų dėžės kompiuterį. Nemažai nervų ląstelių pražuvo, kai patikėjau savo mašiną dažytojams. Darbai vėlavo, niekas neskubėjo tvarkyti, o ir dažymo kokybę esu nelabai patenkintas.

DSC_9409

Parodyk savo automaniškumą ir tu! Papasakokite mums apie savo automobilį! Kaip?Atsiųskite mums žinutę į „Facebook“.

DSC_9322 DSC_9333 DSC_9377 DSC_9389

Back to top button