Inesa ir Irina apie geriausius įspūdžius iš „Rally Masters Show“ Maskvoje

Savaitgalį vykusiose automobilių ralio varžybose „Rally Masters Show“ Maskvoje finišavo moteriškas ekipažas Inesa Tuškanova (Rusija) ir Irina Jankvoskaja (Lietuva). Su „Mitsubishi Lancer Evo IX“ važiavusios Solisun merginos absoliučioje įskaitoje užėmė 14-tą vietą, o savo klasėje („4000Н“) – 11-tą.

„Tai buvo labai įspūdingos varžybos, – pasakoja Irina Jankovskaja, – viskas apgalvota iki smulkmenų, todėl nesijautė jokios įtampos. Įspūdžiai patys geriausi!”- negaili komplimentų varžybų organizatoriams ekipažo šturmanė.

Kokie buvo kiti greičio ruožai, gal kažkuo įdomūs?

Irina: Pats įdomiausias, ir tikrai netikėtas buvo pirmas greičio ruožas. Jis buvo tiesiog ledo arenoje, arenos viduje.
Pirmą kartą mačiau tai. Ten buvo grynas ledas. Susirašinėjom šį greičio ruožą pėsčiomis, o kai į jį įvažiavome su automobiliu, jis tiesiog slydo. Smagi idėja.

Ar buvo kokių nors „show” elementų, juk pats pavadinimas kažką byloja?

Irina: Šou buvo tai, kad viskas buvo patogiai pritaikyta žiūrovui. Visi greičio ruožai turėjo tribūnas, TV ekranus, galima buvo stebėti ralį iš arti, ir patogiai. Tai būtent ir buvo tas šou. Kaip tokių šou elementų sportininkams nebuvo. Mums tai varžybos, o žmonėms atrakcija.

Merginos džiaugiasi savo pasiekimu, tačiau neslepia, kad pirmame greičio ruože jos pasijautė itin puikiai, nes buvo 5-os! Be to, šis greičio ruožas buvo neįprastas – jis vyko ledo arenoje!

„Manome, kad mūsų ekipažas pasirodė puikiai, – teigia pilotė Inesa Tuškanova, – Ralyje dalyvavo ne naujokai, o tikri šio sporto asai, pasaulyje žinomi sportininkai, todėl ir 14-a vieta – yra puikus pasiekimas. Be to, ir mes sulaukėme puikių vertinimų, todėl tai, kad per varžybas šiek tiek nukentėjo automobilis – liko antrame plane.“

Lietuvą atstovavusi ekipažo šturmanė Irina neslepia džiaugsmo ir padėkų ekipažą palaikiusiems fanams Lietuvoje.

„Šios varžybos mums buvo rimtas iššūkis, nes jose dalyvaujama tik su specialiais kvietimais. Be to, labai jaudinausi, nes buvau vienintelė moteris iš Lietuvos, todėl jaučiau atsakomybę ne tik finišuoti, bet ir parodyti, ką galime“, – pasakoja Irina.

Gal Inesa kažką paminėjo, kad buvo neįprastų dalykų ir pan?

Buvo puiki diena, nuostabus oras. Viskas praėjo ne taip kaip tikėjomės, tačiau 14 vieta absoliučioje įskaitoje, manau labai neblogai. Prieš šį ralį treniravausi, tačiau mano treniruotės vyko trasoje, kurioje buvo sausa danga. Automobilis buvo paruoštas būtent tokiai trasai, o teko važiuoti šlapiu asfaltu. Buvo daug smėlio ir žvyro, nes visi bandė „kirsti” posūkius, todėl iškapstė purvą. Trasa pastoviai keitėsi. Kiekvienas posūkis vis kitoks, reikėjo į tai atsižvelgti.

Irina, kaip Inesa save vedė šiose varžybose?

Irina: Ramiai, isterijoms čia ne vieta. Ji pakankamai užtikrintai važiuoja. Tai darbas kurį reikia atlikti gerai, nes kitu atveju, tai gali tapti labai brangi pamoka.

Šaltinis: Tushkanova Racing spaudos pranešimas.

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button