Renginiai

Istorinių automobilių savininkus rugpjūčio 4 dieną kviečia į Biržus

Vertingiausi senoviniai automobiliai yra tie, kurie važiuoja, ir kartą metuose, rugpjūčio pradžioje jie suvažiuoja į Biržus, kur senovinių automobilių klubas „Klasika“ organizuoja didžiausią istorinės technikos festivalį Lietuvoje.

Į šių metų rugpjūčio 4-6 dienomis vyksiantį renginį „Nesenstanti klasika“ registracija baigiasi liepos 17 dieną, pirmadienį.

Akimirka iš „Nesenstanti klasika“ renginio
Akimirka iš „Nesenstanti klasika“ renginio

Didžiausias senovinių automobilių festivalis

Senovinių automobilių suvažiavimai istorinės technikos mylėtojams – tarsi muzikos festivaliai jaunimui, tik ant scenos pasirodymus kuria ne dainininkai, o technika. Aplink – galybė bendraminčių, su kuriais lengva užmegzti kontaktą ar pradėti draugystę, išskirtiniai automobiliai – pramogos, pamaitinančios galvą naujomis žiniomis ir sielą savo grožiu leisdami romantizuoti jau praėjusius laikus.

Tokiomis emocijomis nuo 2008-ųjų metų Biržuose švenčia senovinių automobilių festivalio „Nesenstanti klasika“ dalyviai, kurių čia susirenka per šimtą su pačiais įvairiausiais modeliais, nuo šimtamečių tuometinių technikos stebuklų, iki aštuntojo dešimtmečio amerikietiškų galiūnų, per kurių langus vaizdas į pasaulį atrodo lyg per rožinius akinius.

Akimirka iš „Nesenstanti klasika“ renginio
Akimirka iš „Nesenstanti klasika“ renginio

Svarbu nepražiopsoti

Šiemet taip pat laukiama itin gausaus būrio dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos ir Norvegijos. Renginį organizuojančio „Klasika“ klubo atstovai ragina istorinių automobilių savininkus nepūdyti jų garaže ir prisijungti į šventę. Ir svarbiausia – neuždelsti, mat registracijos pabaiga – liepos 17 dieną.

„Jau trečius metus iš eilės leidžiame katalogą, kuriame rašome ne tik apie renginį ir bendrus straipsnius apie istorinius automobilius, bet ir pateikiame kiekvieno parodoje dalyvaujančio automobilio nuotraukas, jo techninę informaciją ir pažymime kitus įdomius faktus. Kadangi leidinį reikia sumaketuoti ir atspausdinti, registraciją uždarome anksti“, – paaiškino klubo „Klasika“ prezidentas Egidijus Einoris.

Akimirka iš „Nesenstanti klasika“ renginio
Akimirka iš „Nesenstanti klasika“ renginio

Prioritetas – originaliems automobiliams

Renginyje „Nesenstanti klasika“ laukiami įvairūs automobiliai: tiek amerikietiški, tiek japoniški, europietiški ir sovietiniai. Jie teturi atitikti keliamus reikalavimus, kurių vienas iš pagrindinių: automobilis negali būti pagamintas anksčiau nei 1979-ais metais.

„Taip pat mes priimame tik originalius ir originaliai restauruotus automobilius, tai reiškia, kad negali būti, pavyzdžiui, užmontuoti kitokie naujoviški ratlankiai ir neoriginalios detalės“, – praplėtė reikalavimų sąrašą E. Einoris.

Akimirka iš „Nesenstanti klasika“ renginio
Akimirka iš „Nesenstanti klasika“ renginio

Šventė paroda neapsiriboja

Dauguma senovinių automobilių mėgėjų iš anksto kalendoriuose raudona spalva pasižymi pirmąjį rugpjūčio šeštadienį, kuris šiemet bus 5-oji diena, kai Biržų aerodrome vyksta „Nesenstančios klasikos“ paroda. Tačiau dalyviai, klasikinių automobilių savininkai švenčia visą savaitgalį, nuo penktadienio iki sekmadienio. Jie renkasi ir gyvena Sodeliškių dvare, kuriame kartu vyksta ir specialistų paskaitos aktualiomis automobilizmo istorijos temomis.

Vis tik šeštadienio paroda – viena labiausiai laukiamų ir matomų „Nesenstančios klasikos“ dalių, kai popiet visi dalyviai išsirikiuoja į koloną ir važiuoja iš Sodeliškių dvaro sodybos į Biržų aerodromą pasirodyti publikai ir pakovoti dėl 9 nominacijų: seniausio automobilio, geriausio senovinio automobilio (iki 1945 metų), geriausio klasikinio automobilio (nuo 1945 metų), gražiausio automobilio, geriausio sovietinio automobilio, geriausio amerikietiško automobilio, geriausio motociklo, geriausios restauracijos ir didžiojo prizo.

Panašūs įrašai

Back to top button