Iš antrų rankų

Itin greitų universalų paieška : ką galima įsigyti už 5000 eurų?

Universalas – kėbulo tipas, kuris prieš kelis dešimtmečius buvo naudojamas ir mėgstamas tik tų, kurie turi didesnę šeimą arba tų, kuriems reikia didelės bagažinės. Visi kiti rinkdavosi automobilius su kitais kėbulo tipais, tačiau tuomet „Audi“ pristatė beprotiškai greitą „S2 Avant“ universalą, kuris visam pasauliui parodė, jog net ir universalai gali būti greiti, puikiai valdomi ir tuo pačiu praktiški. 

Jeigu esate tokio tipo automobilių gerbėjai ir kaip tik šiuo metu galvojate apie tokio automobilio pirkimą – mes norime Jums padėti. Jeigu šiuo metu nežinote kokį automobilį rinktis, galbūt šis sąrašas palengvins Jūsų paieškas ir galbūt savo garažą netrukus papildysite vienu iš šių modelių.

Mūsų kriterijai buvo : universalas, varomas benzininiu varikliu ir kad turėtų ne mažiau kaip 250 arklio galių.

1 ) AUDI S6 AVANT

Įsigyti pirmąjį „Audi RS“ šeimos atstovą bus pakankamai sudėtinga. Visų pirma – jie beprotiškai brangūs.  Visų antra – jie yra pakankamai reti. Jeigu turite 5000 eurų biudžetą, visuomet galite įsigyti ne patį naujausią, tačiau vis dar įdomų „Audi S6“ universalą su nuostabiai skambančiu 8 cilindrų varikliu.

Racionalus žmogus pamatęs šį automobilį pasakytų – „Nebesvaikit!“, tačiau atlikus keletą smulkių patobulinimų, štai šis vokiškas universalas galėtų būti puikiu automobiliu, kuris Jus pradžiugintų kiekvieną savaitgalį. Be to, jis su mielu noru keliautų į bet kurį automanišką festivalį.

S6 Avant

2 ) AUDI S4 AVANT

„Audi“ puikiai žino kaip reikia pagaminti greitą universalą. Turėdami 5000 eurų biudžetą, Jūsų garažą gali papildyti „Audi S4 Avant“, kuris buvo komplektuojamas su 2,7 litro darbinio tūrio benzininiu varikliu, kuris išvysto 265 arklio galias ir 400 Nm sukimo momentą. Be to, kaip ir priklauso greitiems „Audi“ automobiliams – jis turi keturių varančiųjų ratų pavarą. Vienas geriausių kandidatų į sleeperius.

S4 Avant

3 ) BMW 540i TOURING

Metai bėga, tačiau „E34“ kartos 5 serijos „BMW“ automobilių mūsų keliuose nemažėja. Nors juos po truputėlį išstumia itin populiarūs „E39“ kartos modeliai, tačiau netrukus klasikos statusą įgausianti „E34“ šeimyna gali pasiūlyti itin platų variklių diapazoną. Nuo kuklių 4 cilindrų iki žemu baritonu dainuojančių 8 cilindrų jėgos agregatų. Kas gali būti geriau už universalą su V8?

„540i“ modelis ypatingas dėl dar vienos priežasties – jų buvo pagaminta ne itin daug, ypač modelių su mechanine pavarų dėže. „BMW“ išleido šiek tiek daugiau nei 3200 modelių, kurie turėjo mechaninę pavarų dėžę. Pasauliniu mastu – maža adata šieno kupetoje.

BMW 540i Touring

4 ) SUBARU LEGACY

„Subaru“ – viena mėgstamiausių markių mūsų šalyje. Diskretiškumas, patvarumas ir ištvermingumas suviliojo daugelį vairuotojų, tačiau turint omenyje, jog mes automanai – „Subaru“ savo modelių gamoje taip pat turėjo keletą automobilių, kurie įtiktų tiems, kurie turi išskirtinių poreikių.

„Legacy GT-B“ – modelis, kuris į Europą gali atvykti tik iš Japonijos. Specialiai šios šalies rinkai skirtas modelis buvo komplektuojamas su 2,0 litrų, 280 arklio galių išvystančiu motoru ir su nuolatine keturių varančiųjų ratų pavara. Vienintelis trūkumas – vairas bus sumontuotas ne kairėje, bet dešinėje pusėje. Be to, būtent tokį egzempliorių galima įsigyti Latvijoje.

Legacy

5 ) SAAB 9-5

„Saab 9-5“ turėjo sportišką „Aero“ modifikaciją, kuri leisdavo mėgautis puikia švediško universalo dinamika. Gerai paieškojus, Jūsų garaže gali atsidurti automobilis, kuris buvo apsilankęs „Hirsch“ dirbtuvėse. Vizualiai jis gali atrodyti kaip standartinis „9-5“ universalas, tačiau gali turėti „Hirsch“ išmetimo sistemą ir variklio valdymo programą. Šie du priedai sugeba pagerinti ir taip pagirtiną automobilio dinamiką.

9-5 Aero (1)

6 ) VW PASSAT W8

Šiame sąraše – tai pats beprotiškiausias automobilis. Kodėl? Nes juk tai „Volkswagen Passat“ – tautos automobilis! Tačiau jis turi 4,0 litrų darbinio tūrio, W formos 8 cilindrų benzininį motorą, sugebantį išvystyti 275 arklio galias. Tai bent receptas.

Šią „Passat“ versiją taip pat galime drąsiai įtraukti į sleeperių kategoriją.

Passat W8 (1)

O ką Jūs pridėtumėte į šį sąrašą?

Back to top button