RalisSportas

Japonijoje – paskutinis Pasaulio ralio čempionato etapas: kam nusišypsos sėkmė?

Į Japoniją atvykę Pasaulio ralio čempionato dalyviai jau žino kas tapo 2023-ųjų pirmenybių nugalėtoju, tačiau tai nei kiek nesumažina įtampos. Į paskutinį šių metų etapą Pasaulio ralio čempionato dalyviai atvyksta norėdami suvesti sąskaitas bei 2023-ųjų sezoną užbaigti pakiliomis nuotaikomis.

Žvelgiant į vairuotojų įskaitos lentelę, didžiausi pokyčiai gali įvykti dėl antros ir trečios vietos. Šiuo metu antroje vietoje esantis Elfynas Evansas („Toyota“) vos septyniais taškais lenkia trečioje vietoje esantį belgą Thierry Neuville („Hyundai“). Intrigos šiose varžybose gali įnešti ir sėkmingas esto Otto Tanako pasirodymas. Jis bendroje vairuotojų įskaitoje yra ketvirtoje pozicijoje ir atsilieka 29 taškais.

Apskritai, Pasaulio ralio čempionato dalyviai į Japoniją atvyksta aštuntąjį kartą. Praėjusiais metais Japonijos ralis į „WRC“ kalendorių sugrįžo po daugiau nei dešimtmetį trukusios pertraukos, o 2022 m. pergalę šioje šalyje į savo kraitį įsidėjo nuožmusis Thierry Neuville.

Kalle Rovanperä Japonijos ralyje
Kalle Rovanperä Japonijos ralyje

Japonijos ralis – koks jis?

Japonijos ralis vyksta iššūkių nestokojančiais, asfaltu padengtais keliais, Aičio ir Gifu prefektūrų kalnuotose vietovėse. Daugelis greičio ruožų – techniški, siauri, besidriekiantys per tankius miškus. Be to, dalyviai turi kovoti nuolat kintančiu sukibimo lygiu, o tai šioms lenktynėms suteikia intrigos.

Laikantis tradicijų, varžybų dalyviai pirmiausia turi įveikti prologą. Jis buvo važiuojamas ketvirtadienio vakarą, o štai sekančią dieną (penktadienį) dalyvių laukia 133 kilometrų siekianti lenktynių distancija. Penktadienį dalyviai turės įveikti septynis greičio ruožus, esančius į šiaurės rytus nuo „Toyota“ miesto.

Ford Puma Rally1
Ford Puma Rally1

Šeštadienį lenktynininkai persikels į pietus už Okazakio miesto. Ten jų laukia aštuoni greičio ruožai, kurie drieksis per kalnuotas vietoves, Shinshiro miestą, kol galiausiai organizatorių paruoštos trasos juos sugrąžins į „Toyota“ stadioną.

Sekmadienį ralį užbaigs šeši greičio ruožai, kurie nuves į šiaurės rytus – link Nakatsugawa.

Japonijos ralio apylinkės
Japonijos ralio apylinkės

„Toyota“ nori laimėti namų lenktynėse

„Toyota“ šių metų Pasaulio ralio čempionate buvo akivaizdi lyderė. Visgi, būtent jų komandos narys, suomis Kalle Rovanperä, praėjusiame etape užsitikrino Pasaulio čempiono titulą, o pati „Toyota“, surinkusi 504 taškus, yra vienvaldė konstruktorių taurės įskaitos lydėrė. Tačiau to „Toyota“ gamyklinei komandai negana.

Prieš prasidedant Japonijos raliui, „Toyota“ ekipai vadovaujantis Jari-Matti Latvala sakė: „Mūsų tikslas išlieka laimėti Japonijos ralį. Lenktynėse dalyvausime su keturiais sportininkais, kuriems nebereikės jaudintis dėl čempionato baigties“.

Elfyn Evans Japonijos ralyje
Elfyn Evans Japonijos ralyje

Antrąją vietą vairuotojų įskaitoje užimantis Elfynas Evansas taip pat pabrėžia, jog šis etapas svarbus ne tik komandai, bet ir jam asmeniškai: „Japonijos ralis – svarbus man pačiam ir komandai, todėl, akivaizdu, jog norime užbaigti aukšta nata“.

„Nors žinome ko galime tikėtis šiame ralyje, tačiau jame vis tiek išlieka daug nežinomųjų, mat turime per mažai reikiamų duomenų, padėsiančių pasirinkti tinkamus automobilio nustatymus“, – pridūrė jis.

Penktadienį varžybos prasideda 7 val. ryto vietos laiku.

Panašūs įrašai

Back to top button