RalisSportas

Jaunoji „Toyota“ komandos žvaigždė antrą kartą tapo Pasaulio ralio čempionu

„Toyota“ komandą atstovaujantis Kalle Rovanpera antrą kartą iš eilės tapo pasaulio ralio čempionu. Šį titulą jis užsitikrino po to, kai suomis Centrinės Europos ralyje finišavo antroje pozicijoje.

Nors „Toyota“ lenktynininkas čempiono titulą sugebėjo užsitikrinti nelaimės Centrinės Europos ralio, tačiau Austrijos, Čekijos ir Vokietijos keliais vykęs Pasaulio ralio čempionato etape greičiausiojo titulas atiteko iš Belgijos kilusiam nutrūktgalviui – Thierry Neuville.

Kaip ir minėjome anksčiau, tai jau yra antrasis Kalle Rovanpera čempiono titulas. Pirmąjį ir patį svarbiausiąjį titulą jis iškovojo pernai, būdamas vos 22-ejų. O ir šiųmetinė pergalė Pasaulio ralio čempionate atrodė neišvengiama po to, kai jo vienintelis varžovas ir komandos draugas Elfynas Evansas bet kokias galimybes pelnyti čempiono titulą nurašė dar šeštadienio popietę.

Kalle Rovanperä ir Jonne Halttunen
Kalle Rovanperä ir Jonne Halttunen

„Manau, kad šie metai, man asmeniškai, yra svarbesni nei praėjusieji“, – po varžybų sakė Kalle Rovanpera.

„Konkurencija šiemet buvo gerokai aštresnė, o kaip komanda, apskritai, puikiai padirbėjome“, – pridūrė jis.

Kalle Rovanperä ir Jonne Halttunen
Kalle Rovanperä ir Jonne Halttunen

Iškovojęs du Pasaulio ralio čempiono titulus, Kalle Rovanpera į pirmenybių istorijos vadovėlius prisijungs prie kitų legendų, taip pat iškovojusių ne vieną čempiono titulą. Tarp jų – tautietis M.Gronholmas, ispanas C.Sainzas vyresnysis, vokietis W.Rohrlis ir italas M.Biasionas.

Daugiau nei Pasaulio ralio čempionato titulus tėra iškovoję tik keturi lenktynininkai: suomiai Juha Kankkunenas (4) ir Tommi Makinenas (4) bei prancūzai Sebastienas Ogieris (8) ir Sebastienas Loebas (9).

Panašūs įrašai

Back to top button