Naujienos

JAV atliktame tyrime teigiama, jog elektromobilių eksploatacija brangesnė

Vienas pagrindinių ir labiausiai motyvuojančių argumentų įsigyti elektromobilį – galimybė ženkliai sumažinti išlaidas eksploatacijai. Visgi, turint nuosavą įkrovimo stotelę, elektromobilį galima įkrauti namuose arba apsilankant konkurencingą įkrovimo kainą siūlančiose stotelėse, tačiau Jungtinėse Valstijose šie privalumai nėra tokie akivaizdūs.

„Anderson Economic Group“ (AEG) siekdama sužinoti kokie yra realūs skirtumai, išanalizavo panašaus dydžio benzininių ir elektrinių automobilių eksploatavimo išlaidas.

Tyrimo autoriai teigia, jog beveik visais atvejais, automobilių, naudojančių įprastus degalus, eksploatacija yra mažesnė. Tokį pranašumą, tyrimo autorių teigimu, jiems suteikė gerokai palankesnės degalų kainos. Iš tiesų, tyrime atskleidžia, jog tai yra pirmas kartas nuo 2021 m. antrojo ketvirčio, kuomet tradicinių automobilių eksploatacija tapo pigesnė už elektromobilių.

Elektrinis BMW i5 M60
Elektrinis BMW i5 M60

„AEG“ apskaičiavo, kad 100 mylių (160 km) kelionė su vidutinės klasės benzininiu automobiliu JAV kainuoja 11,29 JAV dolerio. Tuo tarpu į tokio paties ilgio kelionę išsiruošus su panašaus dydžio elektromobiliu, 100 mylių atstumas kainuos 11,60 JAV dolerio arba 14,40 JAV dolerio. Mažesnė kaina buvo užfiksuota, jeigu elektromobilis yra įkraunamas namuose, o didesnė kaina užfiksuota elektromobilį įkraunant greitojo įkrovimo stotelėje.

Prabangių elektromobilių savininkai turėtų nudžiugti, mat „AEG“ tyrimo išvados rodo, jog 100 mylių atstumui įveikti jiems reikės išleisti 12,40 JAV dolerio arba 15,95 JAV dolerio (įkrovimas namuose ir įkrovimo viešoje įkrovimo stotelėje). O štai ta pati kelionė su tos pačios klasės benzininiu automobiliu kainuotų 19,96 JAV dolerio.

Panašūs įrašai

Back to top button