Automobilių kultūra

Jubiliejinėje sezono uždarymo išvykoje „E30“ automobilių savininkai tyrinėjo Biržų kraštą

2023-ieji „E30fan.lt“ bendruomenės įkūrėjui ir jos nariams buvo kaip niekada svarbūs. Mat 2018-aisiais, buvo nuspręsta imtis iniciatyvos surengti susitikimą, į kurį būtų kviečiami tik „E30“ automobilių vairuotojai, savininkai ir gerbėjai.

Pamažu, mažais žingsniais, kuklūs susitikimai išaugo į tradicija tapusius renginius, o jie galiausiai išsirutuliojo į kasmet vykstančius sezono atidarymo renginius ar temines išvykas, kuriose siekiama įdomiai ir turiningai praleisti savaitgalio popietę.

Prieš vienerius, dvejus ar net trejus metus surengtų išvykų pavyzdžiai rodo, jog dalyviai kasmet gali būti užtikrinti, jog jiems nereikės važiuoti tais pačiais maršrutais, stebėti tuos pačius, pro šalį bėgančius kraštovaizdžius. Ir šie metai buvo ne išimtis.

Diena buvo trumpesnė negu maršrutas

Jubiliejinę rudens išvyką organizavęs R.Rudžionis šį kartą dalyviams pasiūlė atidžiau patyrinėti Panevėžio ir Biržų kraštą.

Iš pradžių gali pasirodyti, jog tokioje nemažoje teritorijoje gali būti sunku atrasti vietovių, kurios sutiktų įsileisti didesnį būrį lankytojų bei būtų įdomios ir mažesniems išvykos dalyviams, tačiau R.Rudžionio sudarytame maršrute buvo visko.

Saulėtą šeštadienio popietę išvykos dalyviai rinkosi į 1984 metais įkurtą Įstros aviacijos muziejų, kur jų laukė vidaus ir lauko ekspozicija po atviru dangumi. Jose lankytojams pristatomi eksponatai supažindino su įdomiomis aviacijos istorijos detalėmis, žymių Lietuvos lakūnų gyvenimo momentais.

Išklausę įdomių muziejaus vadovo istorijų, šešiolikos išvykos dalyvių kolona pajudėjo link 1842 m. Biržuose iškilusio Astravo dvaro bei ilgiausio pėsčiųjų tilto Lietuvoje. Apskritai, Biržai išvyko dalyviams tapo lankytinų objektų meka.

Per kelias valandas jiems pavyko aplankyti Biržų apžvalgos bokštą, Sodeliškių muziejų ir jo teritorijoje esantį senovinės technikos muziejų, kol galiausiai kelionę teko užbaigti, mat aktyviai praleista diena tiesiog prabėgo akimirksniu.

Nepamiršo įteikti prizų

Rudeninė išvyka buvo vienas iš trijų šiemet surengtų „E30“ automobilių savininkams skirtų renginių. Sezoną Paežerių dvare atidarę populiaraus BMW modelio puoselėtojai po keleto mėnesių išsileido į neįpareigojančią vasarišką pasivažinėjimą vaizdingais Dzūkijos keliais, o štai sezono apibendrinimu tapo šeštadienio pažintinė kelionė.

Įprastai, šiuos susitikimus vainikuoja gausios prizų dalybos, tačiau sezono uždarymą mininti išvyka buvo kitokia. Pasak kasmet „E30“ automobilių savininkus suburiančio R.Rudžionio, didžiausios prizų dalybos vyksta per sezono atidarymo renginį pavasarį, o štai šį kartą prizų dalybos buvo labiau simbolinės.

„E30fan.lt“ klubo rudeninė išvyka (nuotr. Robertas Rudžionis)

Pirmasis dovanų krepšelis buvo įteiktas „BMW 325e“ automobilio savininkui už įdirbį prikeliant šį vokišką modelį iš pelenų.

O štai antrasis dovanų krepšelis buvo įteiktas iš Latvijos atvykusiai „BMW 318is“ savininkei. Organizatorių ir rėmėjų dovanos jai buvo įteiktos už tai, kad nepatingėjo įveikti kelių šimtų kilometrų vien tam, jog galėtų pirmąjį kartą sudalyvauti „e30fan.lt“ bendruomenės renginyje.

Panašūs įrašai

Back to top button