Naujienos

Kaip apsisaugoti nuo vagių? Į automobilį sumontuoti liepsnosvaidį

Automobilis, turintis liepsnosvaidį – frazė, kurią šiandien tikrai būtų galima panaudoti veiksmo nestokojančios kino juostos aprašyme, tačiau laukiniuose 1990-uosiuose, tokia priemonė buvo plačiai naudojama šalyse, kuriose nusikalstamumas buvo neproporcingai didelis.

Viena iš tokių šalių – Pietų Afrikos Respublika, kuri visame pasaulyje žinoma dėl aukšto nusikalstamumo. Nors padėtis šiandien šioje šalyje nėra tokia bloga, tačiau antroji dešimto dešimtmečio pusė buvo daugiau nei laukinė. Ypač šalies sostinėje Johanesburge, kuri buvo pasaulio lyderė pagal žmogžudysčių, užpuolimų, išprievartavimų ir automobilių vagysčių skaičių vienam gyventojui.

Šios šalies gyventojai siekdami apsisaugoti, į pagalbą pasitelkė įvairiausias priemones, ir viena iš jų – liepsnosvaidis. 1998 metais, Pietų Afrikos Respublikoje gyvenęs Charleas Fourie, sukūrė originaliai skambantį automobilių priedą – „BMW Blaster“.

Tai buvo unikalus liepsnosvaidis, sumontuotas ant automobilio važiuoklės ir skirtas atbaidyti plėšikaujančius užpuolikus, mat įprastai jie prieidavo prie sankryžose stovinčių automobilių, nukreipdavo ginklą į vairuotoją ir pavogdavo automobilį arba blogiau – pagrobdavo žmones ir vėliau reikalaudavo išpirkos.

Tuo tarpu automobilis, turintis „BMW Blaster“ sistemą, tokius užpuolikus galėdavo labai greitai atbaidyti. Jei vairuotojas pajusdavo grėsmę, „BMW Blaster“ sistemą galėdavo įjungti prietaisų skydelyje esančiu valdikliu. Norint įjungti liepsnosvaidžius, vairuotojui tereikėjo nuspausti mažesnį pedalą, esantį šalia akceleratoriaus pedalo, o po to, abiejuose pusėse atsirasdavo kelių metrų aukščio liepsnos.

Pasak autoriaus, sistema buvo sukurta kaip nemirtinas prietaisas, taigi ji nebuvo skirta užpuolikui nužudyti, tačiau tai nereiškia, jog užpuolikas neliktų be randų.

Daugiau apie šį unikalų prietaisą – žemiau esančiame vaizdo reportaže.

Panašūs įrašai

Back to top button