Mano automobilis

Kaip buvo „pagimdytas“ super Polski Fiat? + konkursas

Ši trumpa istorija apie paprastą vaikinuką liaudyje vadinamą Voita ir jo nepaprastą projektą. Kadangi ant jo automobilio Polski Fiat puikuojasi automano LIKE, tai negalėjome nepakalbinti šio žmogaus. O jis ėmė ir viską išpasakojo :)

(Kalba taisyta tik minimaliai, kad perteikti projekto dvasią.)

Taigi viskas prasidėjo nuo to, kad sumąsčiau pasidaryti kažkokį project car. Pradžioje nežinojau ką pasirinkti. Tačiau po apmastymų sugalvojau pasidaryti Fiat‘ą su superbike motoru.

Poslki Fiat suradau greitai. Svarbiausias reikalavimas buvo sveikas kėbulas, na ir aišku jog nors iki namų nuvažiuočiau. Įsigijau 1999 metų, 0,6 litrų darbinio tūrio, 18KW galios žvėrį. :)

Pirmas žingsnis jau buvo žengtas, maluchas garaže. Pradėjau ieškoti donoro. Radau gan gerą Honda CBR-RR motociklą Lenkijoje. Tačiau po gilių apmastymų pabijojau naudoti motociklo variklį. Nusprendžiau į mažių dėti automobilio variklį. Pradžioje galvojau apie Suzuki Swift SSR+TURBO svapą. Tačiau galiausiai apsistojau ties Honda Civic motoru. Suradau cveką na ir pradėjau darbus.

Daugiausiai darbų buvo su važiuokle. Reikėjo sugaudyt visus suvedimus, kasterius ir t.t. Gale buvo sudėta visa Honda Civic priekinė važiuoklė, kartu su motoru. Su prekine važiuokle buvo daug daugiau darbo. Nupirkau tik golfinius coiloverius su stupicom, o visą kitą reikėjo pasigaminti pačiam. Pastačius motorą į vietą pakabinau ir turbiną, kad įdomiau būtų.

Iššūkių buvo tikrai daug. Reikėjo viską perdarinėti, taikyti ir panašiai. Daugiausia laiko praleidau su prekine važiuokle ir stabdžiais. Pilnai Fiat‘ą padariau per 7 mėnesius.

Fiat‘o tikrosios techninės savybes dar nežinomos. Spėju turėtų būti 190 AG variklyje, 700 kg automobilio svoris. Nuo 0 km/h iki 100 km/h turėtų bėgėtis per 6 sekundes. Tikrai ne daugiau.

Maluchas visų pirma buvo daromas pramogai, na ir žinoma patikrinau savo sugebėjimus.

Dėkui Voitai už pasakojimą ir Tomui Nenartovič už nuotraukas.

Mes nepamiršome, kad skelbėme šio automobilio vardo konkursą. Projekto autorius išrinko tris, jo nuomone labiausiai projektą atspindinčius vardus:
1. Pūkis baisuoklis
2. Cviekaliuch’as
3. Speedy gonzales

>

Daugiau foto čia.

Back to top button