Straipsniai

Kaip teisingai tempti automobilį?

Kaip tempti automobilį, kur pastatyti įspėjamąjį trikampį ženklą, kada įjungti gabaritinius žibintus – „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai primena apie saugaus tempimo taisykles ir principus.

Automobiliai gali būti tempiami dviem būdais – standžia ir lanksčia vilktimi. Antroji yra naudojama kur kas dažniau, jai reikalingas 6 metrų lynas (atstumas tarp automobilių turi būti 4-6 m). Lynu tempiamas automobilis privalo turėti dvi veikiančias stabdžių sistemas, o jungtis turi būti pažymėta ryškiaspalvėmis vėliavėlėmis arba ryškios spalvos ir ne siauresnė nei 55 mm.* Tempiant standžia jungtimi reikalinga bent viena veikianti stabdžių sistema, o atstumas tarp dviejų automobilių negali viršyti 3 metrų. Abiem atvejais esant bet kuriam paros metui turi būti įgungti avariniai žibintai. Jeigu avarinės šviesos signalizacija yra sugedusi, velkamosios transporto priemonės gale turi būti pritvirtintas avarinio sustojimo ženklas.* „Jeigu įspėjamasis trikampis nėra pastatytas, kiti vairuotojai negali tinkamai įvertinti situacijos kelyje ir pasiruošti reikalingiems manevrams dėl kelyje tempiamo automobilio”, – sako „Renault” vairavimo mokyklos direktorius.

Automobilius paruošus tempimui, būtina pareguliuoti šoninių veidrodėlių padėtį, kad matytume, kas vyksta už tempiamo automobilio. Važiuoti reikia iš lėto ir švelniai, neatliekant staigių pagreitėjimų, o vairuojant svarbu nepamiršti, kad tempiamo automobilio galas (ypač esant standžiai jungčiai) gali atsidurti už kelio ribų. „Kai tempiate automobilį, rekomenduojame kruopščiai susiplanuoti savo maršrutą, siekiant išvengti sudėtingų posūkių. Taip pat reikia atsiminti, jog apsisukimas tokioje situacijoje yra neįmanomas”, – pataria „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai.

Pagal kelių eismo taisykles yra draudžiama: tempti automobilį su sugedusia vairo arba stabdžių sistema; tempti lanksčiąja vilktimi, kai automobilio stabdžių sistemos veikla yra priklausoma nuo variklio, o šis yra išjungtas; tempti daugiau nei vieną automobilį (išskyrus tam skirtą transporto priemonę). Greitkelyje tempti automobilį su priekaba taip pat yra draudžiama – vienintelė išimtis yra tempimas iki artimiausio išvažiavimo specialia transporto priemone.

Back to top button