• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 14-ą dieną, žiemišką šeštadienį, Anykščių kartodrome vyko kartingo „LKF Žiemos taurės“ 2-ojo etapo varžybos. Nuostabiame Lietuvos kampelyje, kur gausu ir visokių pramogų turistams, šeštadienį gaudė kartingų motorai, nestigo įtemptos kovos ir efektingo važiavimo.
„Jau tradicinėmis tapusios „LKF Žiemos taurės“ lenktynės yra oficialios neklasifikuojamos kartingo varžybos įtrauktos į 2017 metų Lietuvos kartingo federacijos varžybų kalendorių. Tam, kad ir žiemą lenktynininkai keltų kvalifikacija, išlaikytų puikią sportinę formą. Be to, „LKF Žiemos taurė“ mums suteikia puikią galimybę populiarinti kartingų sportą.“ – sako Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Valdas Jonušis. Dalyvių susidomėjimą šiomis varžybomis skatino ir anykštėnų paruošti solidūs prizai.
Pasak varžybų organizatorių, žiemos lenktynės pasižymi savita specifika, todėl tokia patirtis yra itin naudinga net ir aukščiausios kvalifikacijos sportininkams. Tai yra ir puiki vairavimo technikos mokykla jaunesniems lenktynininkams, kurie dar nevažinėja bendrojo naudojimo keliais, bet jau dabar, vaikystėje, išlavina gebėjimus saugiai ir užtikrintai važiuoti slidžia danga. Tad „LKF Žiemos taurės“ lenktynių patirtį galima vertinti kaip ir saugaus eismo propagavimą.
„LKF Žiemos taurės“ 2-ojo etapo lenktynėse drauge su mūsų šalies sportininkais varžėsi ir svečiai iš užsienio. Tai Ivan Tkachev iš Kaliningrado ir Europoje reziduojanti jaunoji lenktynininkė maskvietė Anastasia Grishina. Kadangi varžybų dieną Anykščių kartodromas buvo padengtas sniegu, sportininkams teko važiuoti itin susikaupusiems. Vos vos „perdegus“ ir pasidavusius emocijoms atsidurti pusnyse buvo visai paprasta.
Susumavus „LKF Žiemos taurės“ 2-ojo etapo rezultatus „Mini“ klasėje 3-ioji vieta atiteko Edgarui Kelmui, antrą vietą užėmė Laurynas Žadeika, o pirmoji atiteko svečiui iš Rusijos Ivan Tkachev. Tuo tarpu „Open Junior“ klasėje 3-ioji vieta atiteko Kajui Šikšneliui, antrąją iškovojo Anastasia Grishina, o nugalėtoju tapo Ąžuolas Eidukas. „Open“ klasėje trečiąją vietą iškovojo Edvinas Kazakevičius, antroji atiteko Andriui Joneliui, o pirmas buvo Lukas Stanevičius. „Open P“ klasėje triumfavo Giedrius Jurkauskas, na o „Raket 120“ klasėje 3-ioji vieta atiteko Zenonui Urbonui, antrą vietą iškovojo Paulius Macevičius, o nugalėtoju tapo Darius Maciulevičius.
Na o 3-iasis „LKF Žiemos taurės“ etapas vyks jau artėjantį šeštadienį, sausio 21 dieną, Aukštadvario kartodrome. Sinoptikai žada, kad artėjantį savaitgalį vis dar turėtų būti minkšti žiemiški orai. Tad sportininkų laukia sudėtinga kova slidžioje trasoje, o visiems apsilankiusiems vaizdingose Aukštadvario apylinkėse sirgaliams efektingų reginių tikrai pakaks.