Formulė1Sportas

Katare vykusiose Formulės 1 lenktynėse – dalyvių išsekimas: E.Oconas privėmė į šalmą, L.Sargeantas patyrė šilumos smūgį

 Sekmadienį Kataro GP lenktynės įėjo į istoriją kaip vienos iš labiausiai alinančių „Formulės 1“ istorijoje. Nors lenktynės vietos laiku vyko vakare, oro temperatūra vis tiek viršijo 30 laipsnių.

Ispanas Fernando Alonso („Aston Martin“) pirmasis lenktynių metu pareiškė, kad važiuoti yra beveik neįmanoma: „Mano sėdynė „dega“. Kai atvažiuosiu į boksus, gal galėsite apipilti mane vandeniu?“.

F.Alonso vėliau buvo paaiškinta, kad tokie dalykai sporte yra uždrausti.

Vėliau amerikietis Loganas Sargeantas („Williams“) radijo ryšiu pranešė komandai, kad jaučiasi prastai. Inžinierius atsakė, kad nėra gėdinga trauktis iš lenktynių dėl sveikatos problemų. Netrukus amerikietis pasuko į boksus ir lenktynių nebetęsė.

Vėliau buvo pranešta, kad L.Sargeantui pasireiškė šilumos smūgio simptomai. Teigiama, kad amerikiečio organizmas buvo išsekęs dar prieš lenktynes, nes jis prieš keletą dienų jautė gripo simptomus.

Australas Oscaras Piastri („McLaren“) po finišo vos galėjo paeiti, o vadinamajame „atvėsimo“ kambaryje net nepajėgė atsisėsti – vietoj to pragulėjo visą laiką prieš lipant ant podiumo. Tame pačiame kambaryje kurį laiką ant kėdės nesisėdo ir olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“).

„Tai turbūt vienos iš kokių penkių sunkiausių lenktynių per mano karjerą. Prakaitavimas buvo labai intensyvus“, – kalbėjo M.Verstappenas.

Tailandiečiui Alexui Albonui („Williams“) po lenktynių reikėjo pagalbos, lipant iš bolido, o kanadietis Lance’as Strollas sakė vos nenualpęs lenktynių metu. Apie nepakeliamas sąlygas kalbėjo ir kiti pilotai.

„Tokios sąlygos lenktynių metu yra nepateisinamos. Jei daugiau nei pusė pilotų sako, kad jaučiasi prastai ir kad gali netekti sąmonės, tuomet tai nėra normalu. Niekas nenori prarasti sąmonės lėkdamas 320 km/val. greičiu. Pats taip jaučiausi. Jei temperatūra dar būtų truputį pakilusi, būčiau tiesiog pasitraukęs iš trasos. Jaučiau, kad mano kūnas gali neatlaikyti. Pirmą kartą gyvenime lenktynių metu vos nenualpau“, – sakė britas George‘as Russellas.

Panašiai kalbėjo ir prancūzas Estebanas Oconas: „Jaučiausi prastai. 15-16 rate vėmiau. Tada pagalvojau, kad šitos lenktynės bus velniškai ilgos. Bandžiau kažkaip nusiraminti, kartojau sau, kad psichologija šiame sporte yra labai svarbi ir kažkaip atvažiavau iki finišo. Nesitikėjau, kad bus taip sunku. Dažniausiai esu pajėgus nuvažiuoti nors ir dvigubą lenktynių distanciją, bet šitose lenktynėse tai būtų neįmanoma. Kokpite temperatūra turbūt siekė 80 laipsnių“.

FIA pranešė, kad reaguoja į pilotų nusiskundimus ir pradėjo tyrimą dėl nepakeliamų lenktynių sąlygų Katare. Pasibaigus tyrimui, bus pateiktos rekomendacijos, kaip ateityje elgtis tokiais atvejais.

Panašūs įrašai

Back to top button