Naujienos

Kaune bus įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, kurių galingumas sieks 150 ir 200 kW

Bendrovė „DP acetate“ Kaune projektuoja ir pradeda įrenginėti pirmąją „DP acetate energy“  elektromobilių įkrovimo stotelę, kurioje elektromobilius vairuotojai galės įkrauti su iki 200 kW siekiančia elektros srove.

Anot Martyno Ugianskio, „DP acetate energy“ projekto iniciatoriaus, elektromobilių įkrovimo stotelės bus įrengtos prie pat UAB „DP acetate“ gamyklos iš Pramonės prospekto pusės.

„Jau eilę metų investuojame į tvarumą, tad taip priėjome ir prie elektromobilių parko bei jo įkrovimo stotelių idėjų. Augant tokių automobilių skaičiui visoje Lietuvoje, infrastruktūros vystymas tampa natūraliu veiksniu, o mes turėdami visas tam galimybes – į tai žiūrime, kaip į dar vieną tvarumo iniciatyvą, kurią palaikome ir skatiname“, – sako gamybos bendrovės „DP acetate“ vadovas M. Ugianskis, valdantis UAB „Dirbtinis pluoštas“ teritoriją.

„DP acetate energy“ elektromobilių įkrovimo stotelės bus įrengiamos dviem etapais. Pirmuoju etapu bus įrengtos trys įkrovimo stotelės, kurių galingumas sieks po 150 kW, bendra galia – 450 kW, o antruoju bus įrengtos papildomai dar trys, kurių kiekvienos galingumas sieks 200 kW – pirmųjų stotelių galingumas bus išplėstas iki 200 kW, bendra galia tada sieks 1200 kW.

Šioms greitoms ir galingoms „DP acetate energy“ elektra varomų automobilių stotelėms energiją tieks ir jas administruos UAB „Dainavos energija“, aprūpinanti elektros energija ir kitas gamyklos teritorijoje veikiančias įmones bei startuolius.

Pasak elektromobilių stotelių projektą įgyvendinančios „E.Miliūno studijos” architekto Vytauto Miliūno, šiuo metu jau yra išgryninta el. įkrovimo stotelių architektūra, kuri buvo derinama prie dinamiškos „Dirbtinio pluošto“ gamyklos fasadų architektūros ir yra įkvėpta Kauną atspindinčių modernizmo idėjų.

„7 deš. pradėjusi veikti „Dirbtinio pluošto“ gamykla atspindėjo pažangiausias to meto vakarų Europos ir Amerikos pramoninės architektūros tendencijas. Todėl naujosios elektromobilių įkrovimo aikštelės architektūrinės kalbos atskaitos taškas yra šių idėjų tąsa, tik jau žvelgiant iš XXI a. pozicijų. Didelis dėmesys skiriamas vieningam estetiniam išpildymui, todėl bendras dizainas pasižymės lakonišku naudojamų elementų, formų ir spalvų santykiu“, – teigia V. Miliūnas.

Visos elektromobilių įkrovimo stotelės bus su stoginėmis, todėl įkraunami elektromobiliai bus apsaugoti nuo kritulių ir saulės. Taip pat šiose stoginėse bus integruota technologinė, apšvietimo, vaizdo stebėjimo įranga.

Kauno Petrašiūnų ir Girčiupio seniūnijų sankirtoje, Pramonės ir Chemijos gatvėse, esančiomis „DP acetate energy“ elektromobilių įkrovimo stotelėmis vairuotojai galės naudotis kitų metų pirmoje pusėje. „DP acetate energy“ projekto investicijų suma sieks apie 0,5 mln. eurų.

Vienintelė acetatinius siūlus Baltijos regione gaminanti UAB „DP acetate“ neišnaudojanti visos teritorijos, apimančios 12,43 ha ir kurioje yra 67.365 kv. m statinių, šiuo metu rengia didžiulės pramoninės teritorijos konversijos projektą.

Panašūs įrašai

Back to top button