Naujienos

Kazachstanas uždraudė „Kia“ automobilius parduoti Rusijos piliečiams

Didžiulę naujų automobilių rinkos dalį Rusijoje užėmęs „Hyundai-Kia“ koncernas, priėmęs sprendimą trauktis iš Rusijos, labai greitai atsigręžę į Kazachstaną.

Dar prieš porą metų šioje šalyje buvo pradėta ribota „Kia“ automobilių gamyba, tačiau jau dabar Kazachstane esančioje gamykloje buvo atidaryta trečioji surinkimo linija, kurioje vyks „Kia Sportage“ automobilių gamyba.

Artimiausiu metu gamyklos teritorijoje bus įrengtas naujas dažymas cechas, pradės veikti kėbulo dalių štampavimo skyrius, o vietinius markės atstovus šalyje surinkti automobiliai pasieks artimiausiu metu. Vis dėlto, tik su keliomis sąlygomis.

Kazachstano vyriausybės teigimu, visi šalyje pagaminti „Kia“ automobiliai nebus parduodami Rusijos piliečiams. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai didžiąją dalį šalyje esančių naujų „Kia“ automobilių nupirko iš Rusijos atvykę perpardavinėtojai.

Vyriausybė ir gamintoja atsižvelgdama į susidariusią situaciją, uždraudė „Kia“ automobilius pardavinėti Rusijos piliečiams, siekiant užtikrinti, jog būtų patenkinama vietos gyventojų paklausa.

Kazachstane „Kia“ yra vienas populiariausių gamintojų. 2022-aisiais metais buvo parduota beveik 14 tūkst. naujų „Kia“ automobilių.

Back to top button