PatarimaiStraipsniai

Keliaujate į Vidurio Europą? Nepermokėkite už kelių vinjetes

Vasara – atostogų metas. Šiuo metu laiku į skirtingus šalies ar Europos kampelius iškeliauja būrys keliautojų, kurie turi kirsti vieną ar net kelias šalis, jog galėtų pasiekti galutinį tikslą.

Jeigu šiuo metu planuojate kelionę į Vidurio Europą, turėtumėte žinoti, jog daugelyje šalių turėsite įsigyti kelių vinjetę. Nors jos įsigijimas nėra sudėtingas, praktiškai visose Vidurio Europos šalyse veikia kelių vinječių perpardavinėtojai, kurie taiko grubokus antkainius.

Norėdami jums palengvinti vasaros keliones Čekiją, Vengriją, Austriją, Slovakiją ar Slovėniją, žemiau pridėjome nuorodas, kur kelių vinjetes galėsite įsigyti be tarpininkų.

Austrija

Austrijoje yra bene daugiausia tarpininkų vaidmenį atliekančių įmonių, tad neapsigaukite ir kiekvieną kartą keliaudami į Austriją užsukite į ČIA.

Įsigyti kelių vinjetę šioje svetainėje yra labai paprasta. Visa informacija pateikiama anglų ir kitomis kalbomis.

Lengvajam automobiliui skirta 10 dienų vinjetė kainuoja 9,9 euro, o motociklui – 5,8 euro.

Pirkdami kelių vinjetę, įsitikinkite, jog jos neperkate digitale-vignette-online.at. Ten už 10 dienų Austrijos vinjetę lengviesiems automobiliams sumokėsite 17,9 euro, t. y. beveik dvigubai daugiau.

Dar daugiau (beveik 20 eurų) galite sumokėti svetainėje austriavignette.com arba vignetteosesterreich.eu.

Čekija

Keliaujančiųjų į Čekiją dėmesiui – kelių vinjetes reikėtų įsigyti tik edalnice.cz adresu. Dešimties dienų vinjetė lengviesiems automobiliams kainuoja apie 13 eurų.

Jeigu nenorite permokėti už kelių vinjetę, venkite jų įsigijimo Čekijos pašto skyriuose, valstybinei bendrovei „Čepro“ priklausančių degalinių „Euro Oil“ tinkle ir pasienio punktuose esančiuose kioskuose.

Taip pat venkite vinječių įsigijimo tokiuose puslapiuose kaip digitale-vignette-online.cz. Ten 10 dienų vinjetė kainuoja beveik 21 eurą. Nepatartina pirkti ir e-vignette.cz ir czechvignette.cz.

Vengrija

Vengrija taip pat turi oficialią svetainę, skirtą elektroninėms vinjetėms įsigyti. Ją galite pasiekti adresu ematrica.nemzetiutdij.hu.

Vengrijoje dešimties dienų vinjetė lengvajam automobiliui kainuoja maždaug 14 eurų.

Naršydami internete galite susidurti su kitomis svetainėmis, kuriose siūloma įsigyti kelių vinjetes. Dažniausiai sutinkamos: digitale-vignette-online.hu, hu-mobility.com, autovignet.hu.

Slovakija

Dar viena, dažnai turistų lankoma šalis. Kaip ir kaimynėse šalyse, Slovakijoje netrūksta kelių vinjetes brangiau pardavinėjančių tarpininkų, todėl keliaudami į šią šalį, kelių vinjetę pirkite tik eznamka.sk puslapyje.

Slovakijoje 10 dienų kelių vinjetė lengvajam automobiliui kainuoja 12 eurų. 30 dienų vinjetė – 17 eurų.

Slovėnija

Jei planuojate važiuoti į Slovėniją ar planuojate ją kirsti, kelių vinjetę galite įsigyti adresu: evinjeta.dars.si.

Septynių dienų vinjetė lengvajam automobiliui kainuoja 16 eurų, mėnesio – 32 eurus.

Ieškodami būdų kaip įsigyti kelių vinjetę internetu galite susidurti su tokiomis svetainėmis kaip vignetteslovenia.si, si-vignette.com ar digitale-vignette-online.si.

Šiose svetainėse kelių vinjetės kainuoja nuo 25 iki 41 euro.

Panašūs įrašai

Back to top button