• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį savaitgalį, Rygoje, įvyko ketvirtas Europos šonaslydžio čempionato etapas. Į Latvijos sostinėje įsikūrusią Bikerniekų žiedą atvyko net 48 sportininkai bei daugiau nei 5000 žiūrovų.
Nors ši trasa yra labai gerai pažįstama Baltijos šalių sportininkams, tačiau kvalifikacijos metu dominavo airiai. Joje nugalėjo, 95 taškus iš 100 galimų pelnęs, Jackas Shanahanas, antras liko praėjusių metų čempionas – Jamesas Deane. O trečią vietą užėmė šių metų bendros įskaitos lyderis – Duane McKeeveris. Tuo tarpu lietuvių pasirodymus varžybų teisėjai įvertinto panašiais balais. Andrius Vasiliauskas gavo 82 balus, o Benediktas Čirba – 84.

Benediktas Čirba

Prasidėjus pirmajam porinių važiavimų etapui – „TOP 32“, daugelį nustebino varžybų lyderių pasitraukimas iš tolimesnės kovos. Iš varžybų iškrito J.Deane, D.McKeever bei C.Shanahan. Tuo tarpu lietuviai sėkmingai susitvarkė su savo varžovais: Benediktas Čirba pasinaudojo Mikkelio Overgaardo padarytomis klaidomis, o A. Vasiliauskas pranoko britą Mattą Carterį.

„Drift Masters“ čempionato etapas Rygoje

Sekančiame etape – „TOP 16“, lietuviai susidūrė su gerokai rimtesniais varžovais. Benediktas Čirba turėjo varžytis su daugkartiniu Rusijos drifto čempionu – Goča Čivčianu, kuris savo meistriškumą įrodė dar kartą. Jam neprilygęs Benediktas Čirba privalėjo pasitraukti iš tolimesnės kovos. Tuo tarpu Andrius Vasiliauskas, vėl, turėjo susigrumti su Jacku Shanahanu, kuris, panašu, tapo lietuvio prakeiksmu. Nepaisant puikiai veikusios technikos, antrojo važiavimo metu viena, bet smulki klaida paskatino varžybų teisėjus priimti palankesnį sprendimą Jackui Shanahanui.
Ketvirtame Europos šonaslydžio etape nugalėjo Martinas Richardsas, antras – G. Čivčianas, trečias – J. Shanahanas.