Naujienos

Klasikiniai „Bentley“ automobiliai turės naujus namus

Kiekvienas gamintojas, bent truputėlį vertinantis savo istoriją, siekia įvairiausiais būdais išsaugoti praeityje pagamintus automobilius, kurių dėka kiekvienas galėtų pamatyti gamintojo padarytą pažangą.

„Bentley“ yra vienas iš tų gamintojų, kuris didžiuojasi savo istorija bei siekia tai parodyti ne tik žodžiais, bet ir veiksmais.

Šiuo metu gamintojas turi 42 išskirtinių klasikinių modelių kolekciją, kurią sudaro 34 bendro naudojimo keliams skirti automobiliai ir 8 lenktynėms paruošti bolidai. Šia kolekcija „Bentley“ be galo didžiuojasi ir būtent dėl šios priežasties jiems įkūrė naujus namus, kuriuose bus eksponuojama dalis šios kolekcijos.

Bentley Heritage Garage garažas
Bentley Heritage Garage garažas

Britų markė pertvarkė dalį savo originalios gamyklos Kru mieste ir įkūrė „Heritage Garage“ vardu pavadintus namus. Jame saugomi 22 automobiliai iš „Heritage Collection“ kolekcijos, apimančios 103 „Bentley“ istorijos metus. Likusi kolekcijos dalis įtraukta į parodą „Bentley Lineage“, eksponuojamą „CW1 House“ parodų rūmuose. Teigiama, kad visos kolekcijos surinkimas Kru mieste yra pirmas kartas nuo jos įkūrimo pradžios.

Kitų metų vasarą kolekcija „Heritage Collection“ bus padalinta į tris dalis. Atnaujintoje parodoje, „CW1 House“ bus eksponuojami 1919-1931 m. „Bentley“ būstinėje Kriklivude pagaminti modeliai, taip pat 1931-1939 m. „Rolls-Royce“ gamykloje Derbyje pagaminti modeliai.

Per „Heritage Garage“ atidarymą „Heritage Collection“ vadovas Mike’as Sayeris sakė: „Subūrę kolekciją, visapusiškai atspindinčią mūsų istoriją, esame įsipareigoję ją papildyti kiekvienu svarbiu nauju modeliu. Pavyzdžiui, dabar kolekcijoje yra 2019 m. „Bentayga Hybrid“ – pirmasis kompanijos hibridinis automobilis, parodantis mūsų pažangą. Norime, kad mūsų svečiai ir kolegos galėtų džiaugtis turtinga „Bentley Motors“ istorija“

Bentley Heritage Garage garažas
Bentley Heritage Garage garažas

Kolekcijos pavyzdžiai

Kiekvienas iš 42 kolekcijoje esančių automobilių turi ypatingą reikšmę „Bentley“ istorijoje.

„Cricklewood“ skyriuje yra keletas ikoniškiausių prieškarinių „Bentley“ automobilių. Pavyzdžiui, „EXP2“ – antrasis W. O. Bentley pagamintas automobilis ir seniausias pasaulyje „Bentley“. Jam kompaniją palaiko du „Blowers“ modeliai, 1929 m. „Speed Six“ ir 1930 m. „8-Litre“. Pastarasis dvejus metus buvo asmeninis kompanijos įkūrėjo automobilis.

Kolekcijoje taip pat yra „Bentley Mark VI“, kuris buvo pirmasis automobilis, išriedėjęs iš Kru mieste esančios gamyklos.

Kolekciją besirūpinantys „Bentley“ darbuotojai teigia, jog didžiulę svarbą turi ne tik patys automobiliai, bet ir juos esantis V8 variklis, kuris buvo montuojamas į eilę skirtingų modelių, pradedant elegantišku „Bentley S3 Standart Saloon“ ir baigiant „Bentley Turbo R“ ar „Bentley Arnage“.

Back to top button