Klasikinių „BMW“ susibūrimą surengęs Edgaras : „Tokie renginiai turi būti šventė visiems“

Praėjusį savaitgalį, antrame pagal dydį Lietuvos mieste, pirmą kartą buvo surengtas klasikinių „BMW“ vairuotojų susitikimas.

„Classic BMW Lietuva“ vardu pasivadinę organizatoriai kvietė liepos 29-ąją praleisti ne namie, ne pas močiutę sode, o bendraminčių būryje, kurie turi vieną ir tą pačią aistrą – ne pirmą gyvenimo dešimtmetį skaičiuojančius „BMW“ automobilius.

Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmasis tokio tipo entuziastų susibūrimas sulaukė nemažo susidomėjimo, kurie savo garaže turi skirtingų, spalvingų, puikiai išlaikytų „BMW“ markės modelių, kuriuos nebūtų gėda demonstruoti net ir šio gamintojo muziejuje.

Nuotraukos iš renginio leis susidaryti įspūdį kaip smagiai laiką leido automanai, o mes tuo tarpu nusprendėme pakalbinti vieną iš šio renginio organizatorių.

Nuotrauka (52)

„Classic BMW“ – kas tai per judėjimas, bendruomenė? O galbūt – tai klubas?

Edgaras – Kol kas tai ne klubas, bet vis dažniau pagalvoju, kad reikėtų jį įsteigti. Mano manymu, šiuo metu mes esame bendruomenė, bendruomenė kurią vienija viena be galo graži Bavariška aistra – seni BMW automobiliai.

Kas Jus paskatino po vienu stogu suburti gausų būrį klasikinių BMW vairuotojus?

Edgaras – Kai tik įsigijau savo „BMW E30“ automobilį, norėjau surasti bendraminčių, kurie vakarais norėtų išvažiuoti į miestą pasivažinėti ar pasišnekučiuoti apie automobilius prie puodelį kavos. Kadangi esu iš Panevėžio, tai padaryti buvo gana sudėtinga (nes mūsų mieste nėra daug klasikos mėgėjų) ir tuomet kilo mintis – Kodėl gi nepabandžius suburti kiek įmanoma daugiau „BMW E30“ vairuotojų į vieną vietą. Taip su Žilvinu Račyla suorganizavome pirmąjį „BMW E30“ meet‘ą. Šis renginys paliko ypač didelį įspūdį ir tuomet pamaniau, kad nereikėtų apsiriboti vien tik vieno modelio automobiliais ir ėmiau burti visus „BMW“ klasikos mėgėjus. Tai pradėjau daryti 2016 metų žiemą, kuomet Facebook‘e sukūriau uždarą grupę į kurią priiminėjau asmenis vairuojančius klasikinius „BMW“ (iki E34 modelio). Nuo tos akimirkos buvo tik laiko klausimas, kada įvyks pirmasis klasikinių „BMW“ automobilių suvažiavimas. Šiuo metu grupė jungia ~ 280 žmonių ratą.

Nuotrauka (1)

Praėjusį savaitgalį įvyko pirmasis „Classic BMW“ renginys, kuriame netrūko išskirtinių, įdomių, ne pirmą dešimtmetį skaičiuojančių „BMW“ automobilių. Nuslūgus emocijoms, kaip vertinate pirmąjį blyną?

Edgaras – Beveik lygiai prieš metus (2016 metų rugpjūčio 6 dieną), kartu su Žilvinu Račyla suorganizavime pirmąjį „BMW E30“ meet‘ą Lietuvos istorijoje, kuriame sudalyvavo net 50 automobilių! Bet tąkart renginys buvo gerokai paprastesnis. Renginio metu apie dvi valandas buriavomės buvusioje PC „Prisma“ stovėjimo aikštelėje, Kaune, o tuomet vykome į Zapyški piknikauti. Šį kartą renginio koncepcija buvo visiškai kitokia, keliavome per Lietuvą maršrutu Kaunas -> Labūnava (Labūnavos pilies bokštas) -> Kėdainiai (senoji prekybos aikštė) -> Vainotiškiai (Dotnuvos dvaras) -> Baisogala (Baisogalos dvaras) -> Šeduva (Retromobile senosios technikos muziejus). Nepaisant visą dieną užtrūkusios kelionės (nors tai buvo viso labo 130 kilometrų maršrutas), viskas praėjo puikiai! Diena buvo nuostabi, geras oras, šauni žmonių kompanija, vaizdingas kelionės maršrutas, gražūs ir reti automobiliai, gera nuotaika! Ko gali daugiau reikėti tokiam renginiui?Renginio pabaigoje buvo labai malonu išgirsti renginio dalyvių padėkas ir plojimus, tad manau, kad šį kartą blynas tikrai nebuvo prisvilęs.

Kiekvienas renginys nepraeina be netikėtumų. Ar jų buvo praėjusį šeštadienį?

Edgaras – Gal kiek ir keista, bet visas renginys praėjo ypač sklandžiai. Prieš išvykstant iš Žalgirio arenos renginio dalyviams dar kartą paaiškinome renginio taisykles, kurių visi sąžiningai laikėsi. Gal šiek tiek neramino pati kelionės pradžia. Šeštadienio rytą buvo netikėtai didelis automobilių srautas Klaipėdos kryptimi ir mums buvo sunku išlaikyti nenutrūkstančią automobilių koloną, dėl šios priežasties automagistrale judėjome ganėtinai lėtai.

Nuotrauka (43)

Kokius kriterijus turi atitikti automobilis, jog galėtų dalyvauti „Classic BMW“ renginiuose?

Edgaras – Kadangi tai buvo pirmasis „Classic BMW“ renginys, atsisakėme minčių daryti kokią nors registraciją ar automobilių atranką. Aš pats ne kartą norėjau dalyvauti tiek viename, tiek kitame automobilių renginyje, bet manasis automobilis vis neatitikdavo kriterijų, tik dėl to, kad yra per aukštas (originalus „BMW E30 iX“ varomas visais 4 ratais, jis yra šiek tiek aukštesnis nei standartinis „E30“ modelis). Taigi norėjau, kad šis renginys būtų viena didelė šventė visiems klasikinių „BMW“ savininkams ir visai nesvarbu ar jų automobilis visiškai „kaulinis“, ar yra viena, kita senatvinė rūdelė ar randas. Mano manymu, tokie renginiai turi būti šventė visiems, o ne išskirtiniam žmonių ratui.

Įtariame, jog šiemet sulauksime dar vieno „BMW Classic“ renginio, ar ne?

Edgaras – Šiuo metu negaliu nei užtikrinti, nei paneigti, kad sulauksime dar vieno renginio šį sezoną, bet labai tikiuosi, kad dar pavyks suorganizuoti šio sezono uždarymo susitikimą, nes tikrai labai smagu susitikti su tokiais puikiais žmonėmis!

Taip pat, dar labai norėčiau padėkoti visiems dalyviams, kurie nepatingėjo ir atvyko į mūsų renginį. Ir ypač norėčiau padėkoti Žilvinui Račylai, be kurio pagalbos greičiausiai toks renginys nebūtų įvykęs.

GALERIJA (LUKAS VYČINAS)

Panašūs įrašai

Back to top button