PatarimaiStraipsniai

Kur kreiptis kai reikalingi automobilio raktai?

Absoliuti dauguma rinkoje esančių automobilių parduodami su dvejais raktais, o komercijai pritaikytas transportas dažnai turi net tris. Tačiau, tokį nedidelį daiktą, kaip raktas, yra nesunku pamesti, sugadinti ar užtrenkti automobilyje, dėl ko svarbu įsitikinti, jog turite atsarginį.

Auto raktų gamyba užsiimantys specialistai visada rekomenduoja į kelionę vykti su dvejais raktais, tuo atveju jeigu su vienu kažkas atsitiks. Priešingu atveju, bus reikalinga ne tik naujo rakto padarymas, bet ir avarinis atrakinimas, kad pakliūti į automobilį.

Kaip atliekama automobilių raktų gamyba

Auto raktų gamyba yra iš esmės panaši visiems modeliams ir markėms, tačiau yra tam tikrų svarbių skirtumų, dėl kurių procedūros principas ir laikas gali skirtis. Automobilių raktų gamyba kaina taip pat skirsis priklausomai nuo rakto savikainos ir prieinamumo.

Dauguma automobilių gamintų nuo 1994 metų turi imobilaizerį – saugumo funkcija, kuri užtikrina, jog automobilį užves tik su juo susietas raktas. Šis rakto susiejimas ir yra didelė viso darbo dalis, kadangi turi būti atliekama programavimo darbai prisijungus prie automobilio specialia tam modeliui skirta programavimo įranga.

Kuomet atliekama atsarginių automobilių raktų gamyba, naujo rakto geležtė išpjaunama pagal esamą raktą – padaroma jos kopija, po to, parenkamas būtent šių metų, modelio ir pradinės rinkos raktas. Parenkant raktą, svarbu turėti omenyje, kad raktai automobiliams iš JAV ar Kanados dažnai naudoja kitokį dažnį nei to pačio modelio raktai Europoje. Kuomet raktas yra išpjautas ir parinktas tinkamas pultelis ir imobilaizeris, šie elektroniniai komponentai yra pririšami prie automobilio, kad atliktų visas funkcijas. Tam tikrais atvejais, gaminant raktą su imobilaizeriu, bet be pultelio, automobilis nėra būtinas.

Čia rasite automobilių raktų gamybą visiems modeliams, automobiliams iš kitų rinkų, kitas susijusias paslaugas, o kainos pasiūlymą gausite vos vienu skambučiu.

Ką daryti kai visi automobilių raktai pamesti?

Jeigu įvyko taip, kad stovite už uždarytų automobilio durelių ir negalite rasti savo raktų, jie nustojo veikti ar buvo užtrenkti, tokiu atveju, geriausia kreiptis į automobilių raktų programuotojus, kurie užsiima ir avariniu automobilių atrakinimu. Šie specialistai atrakins jūsų automobilį nieko nesugadinę ir nevežant automobilio iki serviso pagamins naujus raktus pagal spyną ir juos priprogramuos.

Kadangi, tokia automobilių raktų gamyba, kuomet nėra ne vieno rakto yra sudėtingesnė, dėl to, jog reikia gaminti raktą pagal spyną, vykdyti avarinį atrakinimą, negalima pasinaudoti informacija, kuri būtų jau priprogramuotame rakte, ši paslauga visada yra gerokai brangesnė nei atsarginio rakto gamyba.

Kaip pvz., atsarginio rakto gamyba kai kurioms markėms gali trukti iki valandos, tam pačiam automobiliui procedūra, kai raktų nėra, gali trukti kelis kartus ilgiau. Tam tikriems automobiliams kaip Volvo, naujesniems VAG grupės automobiliams pamestų raktų gamyba gali nesunkiai trukti ir pusę dienos.

Kaip atliekamas automobilių raktų korpusų keitimas?

Kaip ir visos detalės, automobilių raktai išsidėvi, lūžta ir genda. Tačiau, dažnai jie yra remontuojami. Jeigu raktas pradėjo blogai veikti, galima bandyti remontuoti jo elektroniką, o jeigu įvyko taip, kad geležtė ar korpusas nulūžo, ar išsidėvėjo mygtukai – užtenka, kad būtų pakeistas tik pats korpusas.

Raktų korpusų keitimas atliekamas išardant esamą raktą ir perkėlus elektronines dalis kaip plokštė ir čipas (imobilaizeris) į naują korpusą. Tuomet, geležtė naujame korpuse yra išpjaunama pagal seną. Toks sprendimo kaina beveik visais atvejais yra kelis kartus mažesnė nei naujo rakto gamyba.

Panašūs įrašai

Back to top button