RalisSportas

L.Kancių gelbėjęs M.Siliūnas: „Mes taip teisingai einam link Laisvydo čempiono titulo“

Abu Dhabi Desert Challenge vienos prestižiškiausių ir sudėtingiausių varžybų pasaulyje, pritraukia didelį profesionalų skaičių iš viso žemynų, būtent čia į daugiau nei 1300 km greičio ruožo trunkančią kovą stojo ir Dakaro ralio gerbėjams gerai žinomo, lenktynininko Arūno Gelažninko mokiniai – Modestas Siliūnas kartu su Gediminu Šatkumi, kurių pagrindinė užduotis ir tikslas – iškovoti kelialapį į 2024 m. Dakaro ralį.

„Labai gerai, labai smagi ir gera diena. Važiavom, suvažiavom, o dabar ilsėtis. Nuotykių būna visada, Laisvydui Kanciui, kuris šį kartą yra ir mūsų AG Dakar school komandos narys, baigėsi kuras, tai užkėlėme mano motociklą ant jo keturračio ir šiaip ne taip, susitvarkėme, bet dėl to, galima sakyti praradom apie keturiasdešimt minučių. Aš manau, kad mes taip teisingai einam link čempiono titulo, Laisvydo čempiono titulo“, – pozityviai ir užtikrintai kalbėjo Modestas Siliūnas, ITCC įmonės vadovas.

Modestas Siliūnas
Modestas Siliūnas

Arūnas Gelažninkas džiaugiasi, kad prie jo mokyklos jungiasi žmonės su vienu labai aiškiu tikslu.

„Turiu žinių, kuriomis galiu pasidalinti, džiaugiuosi, kad prie mūsų jungiasi vis daugiau ir daugiau motociklininkų, kurie trokšta įgyvendinti savo svajonę, tačiau Dakaro ralis yra tikrai sudėtinga ir alinanti kelionė, o jos tikslą pasiekti nėra lengva. Laisvydui irgi pasisekė, kad per šias varžybas yra AG Dakar School komandoje, kitaip klausimas, ar Modestas jam būtų padėjęs, žinoma, kad juokauju, aš be galo džiaugiuosi mūsų komanda, esu pilnai įsitikinęs, kad visi mūsų komandos nariai atiduotų viską, jog bendras tikslas būtų įgyvendintas“, – su šypsena pasakojo Arūnas Gelažninkas.

Vos kelis mėnesius su Arūnu besitreniruojantis Gediminas Šatkus, atviras, kad tai yra ir savotiška avantiūra, ir didelis nuotykis.

Gediminas Šatkus
Gediminas Šatkus

„iĮ šia kelionę mane pastūmėjo kitas Dakaro ralio motociklininkas Balys Bardauskas, būtent jis nukreipė mane pas Arūną. Su juo susitikome Dubajuje ir pradėjome treniruotis, papasakojau apie savo norą dalyvauti Dakare, o tada ir prasidėjo. Neslėpsiu, važiuoti tikrai nelengva, Balys irgi yra manęs klausęs ar aš tikiu stebuklais, tikriausiai tikiu. Šis ralis yra viena iš galimybių pakliūti į Dakaro ralį, žinau, kad teks gerai padirbėti, pirmoji rimta diena tai jau įrodė, neišvengiau ir traumų, tačiau to čia ir atvažiavom – nuotykių“ – su šypsena kalbėjo Gediminas Šatkus.

Modestas Siliūnas po pirmosios dienos, prarasdamas beveik keturiasdešimt minučių, rikiuojasi 24 pozicijoje bendroje įskaitoje ir 14-oje vietoje Rally 2 klasėje, Gediminas Šatkus – 33-ias bendrai ir 23-ias Rally 2 įskaitoje, o Laisvydas Kancius 3 bendroje bei Q klasėje. Šiandien lenktynininkai įveikinėja maratoninę dieną ir dar sudėtingesnę smėlio kopų trasą, net 365 km, iš kurių 257 km greičio ruožas.

Back to top button