RalisSportas

Laisvydas Kancius pirmame „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruože – trečias

Šiandien baigėsi pirmasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ lenktynių etapas. Šios lenktynės – tai antrasis Pasaulio ralio-reidų čempionato etapas.

Šiose lenktynėse keturračių įskaitoje lenktyniauja lietuvis Laisvydas Kancius. Po dviprasmiško prologo vakar, kai teisėjai klaipėdiečiui skyrė dviejų minučių baudą, šiandien jis lenktynes pradėjo užtikrintai ir dar neįpusėjus 242 km greičio ruožui jau buvo pasivijęs ir aplenkęs savo pagrindinius konkurentus.

Tačiau bėdos lietuvį persekiojo ir šiandien. Tiksliau viena bėda, dėl kurios jis nukentėjo ir Dakaro lenktynėse. Šiame etape pirmasis degalų užpylimas organizatorių buvo numatytas 193-iame kilometre. Klaipėdiečiui pritrūko vos vieno kilometro, kad pasiektų degalų papildymą ir jo bakas ištuštėjo.

Prieš greičio ruožą buvo 60 km pravažiavimas, o greičio ruože artimiausias degalų užpylimas buvo 193 kilometre, tad reikėjo pravažiuoti truputį daugiau nei 250 km, o degalų bako užtenka būtent tokiam atstumui. Bet kadangi visas greičio ruožas buvo kopose ir smėlyje, degalai baigėsi anksčiau negu buvo galima juos pasipildyti.

Laisvydas Kancius
Laisvydas Kancius

„Kažkokia nesąmonė – tas pats buvo Dakare viename greičio ruože, tas pats nutiko ir dabar. Visa laimė, pagelbėjo tautietis,“ – po finišo pasakojo Laisvydas Kancius.

Prie lietuvio sustojo Modestas Siliūnas, kuris paskolino šiek tiek degalų. Deja, kol pavyko nupilti iš jo motociklo apie litrą degalų ir perpilti į Laisvydo keturratį, sportininkai sugaišo daugiau kaip pusvalandį.

„Ačiū Modestui, kad sustojo padėti, kitaip turbūt būčiau ir pasilikęs dykumoje,“ – šypsosi Laisvydas Kancius ir nepraranda geros nuotaikos.

Taigi, pirmoji Abu Dhabio ralio diena Laisvydui Kanciui nebuvo gera. Rezultatas – trečioji vieta tarp keturratininkų ir jau daugiau kaip 40 minučių atsilikimas nuo lyderio – vietinio sportininko Abdulaziz Ahli.

Nepaisant šios nesėkmės Laisvydas nenuleidžia rankų. Per likusias keturias dienas atkovoti prarastas minutes ir nugalėti bus labai sunku, bet pasivyti antroje vietoje esantį sportininką, kurį nuo lietuvio skiria dvidešimt minučių, tikrai įmanoma.

Rytoj sportininkų laukia 257km ilgio greičio ruožas.

Back to top button