Naujienos

„Lamborghini“ taria sudie atmosferiniam V12 varikliui

Superautomobilių gamintojų didžiausias išskirtinumas visuomet buvo neeilinis garso takelis, kurį sukurdavo 8, 10 ar 12 cilindrų varikliais, tačiau artėjanti visuotinė elektrifikuotų automobilių era pareikalaus visų retų, egzotiškų gamintojus atrasti save iš naujo.

„Lamborghini“ yra viena iš tų kompanijų, kuri turės, anksčiau ar vėliau, atsisakyti vidaus degimo variklių, tačiau ši diena dar negreitai. Vis dėlto, tai nereiškia, jog „Lamborghini“ negalvoja kaip savo didžiausią kozirį apsaugoti nuo išnykimo.

Lamborghini Invencible
Lamborghini Invencible

„Lamborghini“ norėdama tinkamai paminėti atmosferinio V12 variklio egzistavimą, „Lamborghini“ pristatė du, ribotos laidos modelius: Invencible“ ir „Autentica“. Pirmasis modelis turi kupė, o antrasis – rodsterio kėbulo tipą.

Abudu automobiliai buvo sukurti ant jau pasenusios „Aventador“ platformos, kurios premjera įvyko prieš 12 metų. Galbūt todėl abiejuose modeliuose matyti įvairūs stilistiniai akcentai paimti iš kelių V12 monstrų, tokių kaip „Reventon“, „Veneno“ ar „Essenza SCV12“.

Šiuose unikaliuose automobiliuose naudojama galingiausios konfigūracijos V12 variklio versija. Atmosferinis galiūnas išvysto 769 arklio galias ir 720 Nm sukimo momentą, kuris yra perduodamas per septynių laipsnių automatinę pavarų dėžę.

Lamborghini Autentica
Lamborghini Autentica

„Lamborghini“ neatskleidžia kiek šie automobiliai kainuos, tačiau praeities pavyzdžiai diktuoja, jog ribotos laidos modeliai visuomet kainuoja ne mažiau kaip 400 tūkst. eurų.

Su šiais ribotos laidos modeliais „Lamborghini“ siekia pabrėžti, jog ateityje pasirodysiantis „Aventador“ įpėdinis turės ne atmosferinį, bet elektrifikuotą V12 variklį. Kol kas, nėra žinoma kokią formą „Lamborghini“ inžinieriai pasirinko, tačiau tikėtina, jog gamintojas naudos iš tinklo įkraunamą hibridinę jėgainę.

Back to top button