RalisSportas

Lenkijoje po kelerių metų pertraukos vėl bus surengtas Pasaulio ralio čempionato etapas

Tarptautinės automobilių sporto bendruomenės dėmesį traukiančios Pasaulio ralio čempionato varžybos vėl bus surengtos Lietuvos kaimyninėje šalyje – Lenkijoje.

Pasaulio ralio čempionato varžybos Lenkijoje paskutinį kartą buvo surengtos 2017 metais. Nors varžybos sulaukė nemažai pagyrų, tačiau tarptautinė automobilių sporto federacija kritikavo organizatorius dėl pernelyg atsainaus požiūrio į sunkiai kontroliuojamus ralio fanus, kurie ne vieną kartą sukeldavo pavojingas situacijas.

Kadangi tarptautinė automobilių sporto federacija nusprendė, jog Lenkijos ralio organizatoriai nesilaikė elementarių FIA saugumo taisyklių, 2018-ųjų kalendoriuje Lenkijos etapą pakeitė Turkija.

Pasaulio ralio čempionato varžybos Lenkijoje
Pasaulio ralio čempionato varžybos Lenkijoje

Vis dėlto, akivaizdu, jog Lenkijos ralio organizatoriai padarė išvadas, įtikino tarptautinę automobilių sporto federaciją bei Pasaulio ralio čempionato organizatorius, jog Lenkijai suteiktų dar vieną šansą. „WRC“ atstovai oficialiai patvirtino, jog Pasaulio ralio čempionato karavanas į Lenkiją atvyks birželio 27-30 dienomis. Ji 2024-aisiais pakeis Meksikos ralį.

Lenkija bus vienas iš trijų žvyrinių ralių Baltijos regione 2024-aisiais. Kitąmet „WRC“ karavanas taip pat užsuks į Latviją, o vėliau – ir į Suomiją.

Neoficialių šaltinių duomenimis, „WRC“ organizatoriai tikėjosi į 2024-ųjų kalendorių įtraukti Saudo Arabijos ir Jungtinių Valstijų etapus, tačiau abiejų ralių įtraukimas į kalendorių buvo nukeltas į 2025-uosius metus.

Oficialų Pasaulio ralio čempionato kalendorių tarptautinė automobilių sporto federacija paskelbs spalio 19-ą dieną.

Panašūs įrašai

Back to top button