• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį greitojoje Moncos trasoje (Italija) vyko keturioliktosios „Formulės 1“ sezono lenktynės. „Ferrari“ pilotai namų lenktynėse turėjo dvi pirmąsias startines vietas, bet pergalę šventė „Mercedes“ lyderis britas Lewisas Hamiltonas.
L.Hamiltonas didžiąją lenktynių dalį važiavo antras. Jis padangas keitėsi net 8 ratais vėliau nei ilgą laiką pirmavęs suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“). Negana to, „Mercedes“ trasoje dar ilgiau išlaikė suomį Valtterį Bottą, kuris pristabdė K.Raikkoneną. Tai leido L.Hamiltonui prisivyti „Ferrari“ pilotą. V.Bottas vėliau pasikeitė padangas, o K.Raikkonenas tapo lyderiu. Visgi, kur kas „šviežesnes“ padangas turėjęs L.Hamiltonas galiausiai aplenkė suomį ir likus 8 ratams išsiveržė į pirmą vietą. Likusi lenktynių dalis jam tapo tik formalumu – britas pabėgo nuo K.Raikkoneno ir įtvirtino savo pergalę, o suomis liko antras.
Pagrindinis L.Hamiltono konkurentas vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“) lenktynes susigadino dar pirmajame rate. Britas išore lenkė S.Vettelį, kuris susidūrė su varžovo bolidu. Vokiečio „Ferrari“ apsisuko ir S.Vettelis nukrito net į 18-ą vietą. Vėliau vokietis stengėsi minimalizuoti savo nuostolius ir sugebėjo iškovoti 4-ą vietą.
Paskutinę vietą ant podiumo iškovojo V.Bottas. Lenktynių pabaigoje jis kovėsi su olandu Maxu Verstappenu („Red Bull“). Viename iš epizodų M.Verstappenas išstūmė V.Bottą už trasos ribų ir už tai gavo 5 baudos sek. Dėl šios priežasties galutinėje įskaitoje olandas praleido į priekį S.Vettelį, nors finišavo anksčiau už jį.
L.Hamiltonas su 256 taškais lyderiauja bendroje įskaitoje ir nutolo nuo S.Vettelio (226). Dėl trečios vietos kovoja K.Raikkonenas (164) bei V.Bottas (159). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (415), „Ferrari“ (390) bei „Red Bull“ (248).
Penkioliktosios sezono lenktynės rugsėjo 16-ą dieną vyks naktiniame Singapūre.