Formulė1NaujienosSportas

Lewiso Hamiltono taktiniai manevrai Meksikoje jam atnešė pergalę

Sekmadienį Meksikoje rengtos 18-os „Formulės 1“ sezono lenktynės, kurias laimėjo puikiai padangas tausojęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“ komanda).

Lenktynių pradžioje geriausioje situacijoje buvo „Ferrari“. Monakietis Charlesas Leclercas išsaugojo pirmą vietą po starto, o vokietis Sebastianas Vettelis važiavo antras. Tuo tarpu L.Hamiltonui po starto trūko vietos trasoje, jis kiek išvažiavo už jos ribų, todėl ne tik neaplenkė S.Vettelio, bet dar ir įsivėlė į incidentą su olandu Maxu Verstappenu („Red Bull“) bei visais keturiais ratais išvažiavo už trasos ribų.

L.Hamiltonas buvo nukritęs iki 5-os vietos, bet vėliau pakilo į 3-ią poziciją, nusprendė anksti stoti boksuose ir surizikuoti. Britas pasirinko kietas padangas iki finišo likus 47 ratams. Visą likusią distanciją britas įveikė su šiuo padangų komplektu, po varžovų sustojimų pakilo į pirmą vietą ir ją išlaikė iki finišo.

C.Leclercas taip pat stojo anksti, bet pasirinko vidutinio kietumo padangas. Dėl šios priežasties jam vėliau teko stoti dar kartą ir rinktis kietas padangas, bet sustojimo metu suklydo „Ferrari“ mechanikai, sugaišę bent 4 sek. prie vienos padangos. C.Leclercas prarado daug laiko ir finišavo vos 4-as.

S.Vettelis su suomiu Valtteriu Bottu („Mercedes“) stojo vėliau už L.Hamiltoną ir turėjo 13-14 ratų „šviežesnes“ kietas padangas, tačiau rimtesnio spaudimo britui taip ir nesukėlė. S.Vettelis užėmė 2-ą vietą, o V.Bottas buvo 3-ias.

Konkurencingas šį kartą buvo tailandietis Alexanderis Albonas, bet „Red Bull“ jam pritaikė tą pačią taktiką kaip C.Leclercui, todėl jis tenkinosi 5-a vieta. Šeštas finišavo M.Verstappenas, kuris dar lenktynių pradžioje pradūrė padangą, sustojo boksuose ir nuvažiavo likusius 66 ratus (!) su kietomis padangomis.

L.Hamiltonas su 363 taškais jau beveik užsitikrino šeštąjį pasaulio čempiono titulą, o V.Bottas (289) baigia užsitikrinti antrą vietą. Dėl trečios vietos kovoja C.Leclercas (236), S.Vettelis (230) ir M.Verstappenas (220). Konstruktorių įskaitoje jau anksčiau triumfavo „Mercedes“ (652), o už jų rikiuojasi „Ferrari“ (466) bei „Red Bull“ (341).

VIDEO

Panašūs įrašai

Back to top button