SportasŽiedas

Lietuviškame „OBS World Endurance Cup“ virtualių lenktynių čempionate – gamyklinė komanda

„OBS World Endurance Cup sponsored by Optibet“ virtualios ištvermės lenktynės jau šį sekmadienį prasideda Spa Francorchamps trasoje. Lietuvių organizuojamame čempionate startuoti susiruošė net 45 komandos su virtualiais GT3 ir GT4 klasių automobiliais.

Kokias komandas ir lenktynininkus pavyko pasikviesti ir kodėl verta stebėti gyvas transliacijas, paklausėme vieno iš projekto organizatorių, profesionalaus lenktynininko Gusto Grinbergo.

Gustas – Aš jau senokai lenktyniauju ne tik realiose trasose, bet ir simuliatoriais. Tai padeda išlaikyti formą ir įgyti naujų patirčių. Esu gerai pasaulyje žinomos „SIMMSA Esports“ narys ir su šia komanda dalyvavau didžiausiose pasaulio virtualiose lenktynėse. Ten užsimezgė daug įdomių pažinčių, pamačiau kaip veikia aukščiausio lygio čempionatai. Tai ne pirmos „OBS Motorsport“ organizuojamos virtualios lenktynės. Mes jau nuo 2020 metų rengiame nemažai čempionatų, bet šis bus išskirtinis – dalyvaus ne tik geriausi Lietuvos virtualių lenktynių pilotai, bet ir kelios gerai pasaulyje žinomos komandos. Visos šešios lenktynės bus transliuojamos gyvai lietuvių ir anglų kalbomis, tikimės pasiekti nemažą gerbėjų auditoriją.

Paminėjote, kad „OBS World Endurance Cup sponsored by Optibet“ čempionate dalyvaus daug žinomų komandų ir lenktynininkų. Kas jie?

Gustas – Pirmiausiai labai džiaugiuosi dalyvių sąraše matydamas gerai žinomus Lietuvos komandų pavadinimus. Tai „Porsche Club Lithuania“, „Power Hit Radio Racing“, „Girteka“, „Litcargus“, „Shipzee“ „KTK Racing Division“, „Transport Engineers by Vilnius Tech University“. Atskirai pažymėčiau „RK Foundation“ komandą, atstovaujančią Rimanto Kaukėno paramos grupę. Didžioji dalyvių dalis iš Lietuvos, tačiau užsieniečiai taip pat labai stiprūs. „Team Fordzilla“ yra oficiali „Ford“ gamyklos komanda, „RSR by Buttkicker“ viena geriausių JAV esporto ekipų. Beje, „Team Fordzilla“ apie mus sužinojo specializuotuose forumuose ir iš pradžių užregistravo vieną iš silpnesnių savo komandų. Tačiau vėliau gavome ir antrą paraišką, kurioje nurodyti labai gerai žinomi ir stiprūs lenktynininkai. Kol kas labai sunku prognozuoti ar Lietuvos lenktynininkai sugebės pasipriešinti tituluotiems užsienio varžovams, bet tikiuosi mūsiškius matyti ant nugalėtojų pakylos.

OBS Motorsport virtualių lenktynių čempionatas

Nesusidūrusiems su virtualiomis lenktynėmis labai sunku suprasti kaip jos vyksta, kokią techniką naudoja dalyviai, kur būdami vietoje jie lenktyniauja?

Gustas – Dalis lenktynininkų naudosis mūsų „OBS Motorsport“ bazėje esančiais pažangiausiais Lietuvoje simuliatoriais. Kiti lenktyniauja namuose, naudoja savo turimą įrangą. Jos lygis ir kaina gali skirtis kartais. Žinau, kad yra labai patyrusių lenktynininkų, kurie pasiekia puikių rezultatų virtualiose trasose valdydami automobilį „Playstation“ pulteliu, bet didžioji dalis naudoja pakankamai pažangias sistemas, kurių kaina kartais viršija ir 20 000 eurų. O lenktynių eiga gana paprasta. Iš savo namų galima jungtis prie mūsų serverio, dalyvauti treniruotėse, kvalifikacijoje ir pačiose lenktynėse. Sukuriame kanalus, per kuriuos lenktynininkai gauna varžybų vadovo nurodymus, komisarų sprendimus ir kitas žinias. Mūsų čempionato taisyklės labai panašios į profesionaliausių realių ilgų distancijų lenktynių taisykles. Bus čia ir saugos automobilis, tam tikros starto ir pakartotino starto procedūros, trasos ribų laikymosi monitoringas ir panašūs dalykai. Komandų vadovams taip pat teks nemažai padirbėti planuojant vairuotojų pasikeitimus, degalų papildymus.

OBS Motorsport virtualių lenktynių čempionatas

„OBS World Endurance Cup sponsored by Optibet“ nugalėtojų trejetukui bus suteikta galimybė išbandyti tikrą lenktyninį Porsche automobilį realioje trasoje. 4-5-6 vietos bus apdovanotos „Sechszylinder art“ paveikslais, o patekę į dešimtuką vyks į „OBS World“ VIP renginį. Dar įdomiau yra tai, kad visi prizai bus įteikti NFT (unikalūs vertę turintys virtualūs žetonai) pavidalu, o tai reiškia, kad jų gavėjai, jei nepasinaudos patys, galės parduoti virtualiame pasaulyje ir žetonus konvertuoti į realius pinigus.

Pirmojo „OBS World Endurance Cup sponsored by Optibet“ čempionato etapo Spa Francorchamps trasoje tvarkaraštis:

Spalio 27 d., ketvirtadienis

  • Bandymų diena – 17:00-01:00

Spalio 28 d., penktadienis

  • Treniruotė 1 – 19:00-01:00

Spalio 29 d., šeštadienis

  • Bandomosios lenktynės – 17:00-19:00
  • Treniruotė 2 – 19:00-01:00

Spalio 30 d., sekmadienis

  • Apšilimas – 13:00
  • GT4 kvalifikacija – 14:00 (tiesioginė transliacija)
  • GT3 kvalifikacija – 14:20 (tiesioginė transliacija)
  • Lenktynės – 14:40-18:40 (tiesioginė transliacija)

Back to top button