SportasŽiedas

Lietuvių organizuojama „OBS World Endurance Cup“ virtualių lenktynių pasaulyje tapo sensacija

„OBS World Endurance Cup sponsored by Optibet“ tapo tikra sensacija virtualių lenktynių pasaulyje. Vos paskelbus apie šį projektą, net 40 komandų iš viso pasaulio padavė paraiškas. Tarp jų ir viena žinomiausių virtualių lenktynių komandų „SIMMSA Esports“ reziduojanti Dubajuje.

„OBS World Endurance Cup sponsored by Optibet“ serijos čempionai paaiškės po šešių etapų. Pirmosios lenktynės įvyks spalio 30 d. Spa Francorchamps trasoje, o finalas numatytas 2023 metų sausio 29 d. „Road Atlanta“ Amerikoje. Bus varžomasi GT3, GT3 AM ir GT4 klasių automobiliais, kiekvienos lenktynės truks nuo 3 iki 6 valandų, o kiekvienoje komandoje gali būti nuo 2 iki 5 lenktynininkų.

Tai ne pirmos „OBS Motorsport“ organizuojamos virtualios lenktynės. Įmonė 2020 metais Vilniuje įrengė pažangiausią Baltijos šalyse lenktyninių simuliatorių centrą, kuriame treniruojasi ir nemažai tikrų lenktynininkų. Per tą laiką spėta surengti nemažai virtualių čempionatų, vyko net kelios lenktynės legendinėje Niurburgringo trasoje. Tačiau šį kartą užsimota dar plačiau.

Rengiant „OBS World Endurance Cup sponsored by Optibet“ dirbo „iRacing“ profesionalai iš Lietuvos, Vokietijos ir JAV. Žinoma, daugiausiai dalyvių iš Lietuvos. Jų tarpe ir gerai tikrų lenktynių gerbėjams pažįstami lenktynininkai Aisvydas Paliukėnas ir Karolis Jovaiša. Tačiau ir užsieniečių sąrašas įspūdingas.

Jau dabar paraiškas padavė virtualių lenktynių entuziastai iš Jungtinės Karalystės, Libano, JAV, Norvegijos, Egipto, Olandijos, Prancūzijos, Vokietijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos, Švedijos, Portugalijos ir Kroatijos. Lenktynėse jie varžysis „Audi R8 GT3“, „BMW M4 GT3“, „Ferrari 488 GT3 EVO 2020“, „Mercedes AMG GT3 EVO“, „Lamborghini Huracan EVO GT3“, „Porsche 911 GT3 R“, „Porsche Cayman 718 GT4 Clubsport“, „Aston Martin Vantage GT4“.

Visai tikėtina, kad juos suviliojo unikalus prizų fondas. Nugalėtojų trejetukui bus suteikta galimybė išbandyti tikrą lenktyninį Porsche automobilį realioje trasoje.

5-6 vietos bus apdovanotos „Sechszylinder art“ paveikslais, o patekę į dešimtuką vyks į „OBS World“ VIP renginį.

Dar įdomiau yra tai, kad visi prizai bus įteikti NFT (unikalūs vertę turintys virtualūs žetonai) pavidalu, o tai reiškia, kad jų gavėjai, jei nepasinaudos patys, galės parduoti virtualiame pasaulyje ir žetonus konvertuoti į realius pinigus.

Back to top button